fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Na svadbách bude môcť byť po novom maximálne 100 ľudí. Na svadby budú chodiť kontroly!

Na svadbách bude môcť byť po novom maximálne 100 ľudí, povedal dnes po rokovaní vlády premiér premiér Igor Matovič.

Máte tip? napíšte nám mailom

Premiér avizoval, že budú zavedené prísnejšie kontroly. Plesy a stužkové sa tento rok neuskutočnia. 

Pri svadbách sa po novom už nebudú robiť rozdiely v možnom počte osôb na svadbe podľa farby regiónov. Podľa farieb regiónov sa upraví len výška sankcií. Rozdielna sankcia bude v červenom alebo zelenom regióne.

Opatrenia na svadbe

Majiteľ reštaurácie musí úradu verejného zdravotníctva nahlásiť najneskôr 48 hodín pred konaním svadby, že usporadúva akciu.  Úradu verejného zdravotníctva zverejní Manuál bezpečnej svadobnej hostiny, kde budú všetky kľúčové podmienky ako napríklad používanie rúška.

Opatrenia na svadbe budú aj pri jedení, pití a fotografiách nebudú vyžadované rúška, v každej inej situácií budú potrebné. Hlavne pri tanci, ktorý je podľa hygienikov najkritickejší. Na svadby budú chodiť kontroly z hygieny či polície. ,,Treba očakávať kontroly, tá kontrola príde niekedy počas svadobnej hostiny. ak sa opatrenia nebudú dodržiavať bude majiteľovi reštaurácie uložená sankcia až do výšky 20 tisíc eur, ” povedal premiér.

Plesy a stužkové sa preložia

Stužkové a plesy sa zrejme presunú z jesene na jar. Na jar by mohli byť k dispozícií rýchle testy na COVID-19, ktoré v priebehu niekoľkých sekúnd prípadnú pozitivitu. Slávnosti by potom nemali obmedzenia, avizoval premiér. 

 

Prečítajte si tiež:
AKTUALIZOVANÉ: Cover We Are The World od "Slovakia All Stars" je hotovou tragédiou... Pokiaľ si nepozrieš tieto vtipy!
Máte tip? napíšte nám mailom
Zdroj facebook

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií