fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Igor Matovič: Nevesty, chcem vám pomôcť, ale priznávam, že neviem ako presne

Premiér Igor Matovič chce, aby mu nevesty na sociálnej sieti poradili ako majú vyriešiť momentálnu situáciu týkajúcu sa svadieb.

Máte tip? napíšte nám mailom

Podľa návrhu Pandemickej komisie môže byť od 1. októbra na svadbe či kare maximálne 30 ľudí, pretože svadby sa považujú za mimoriadne riziko pre šírenie vírusu.

,,Čo s tým? Neklamme si – na svadbách nikto rúška nenosí (viem o čom hovorím,). Preto je to objektívne z pohľadu rizika veľký problém. Máte rozumný návrh ako z brindy von? Rád si ho prečítam dolu v diskusii. Babo raď,“ napísal včera Matovič na sociálnej sieti.

 

Diskusia na sociálnej sieti

Na sociálnej sieti sa ihneď rozprúdila diskusia, ako sa vysporiadať so situáciou týkajúcou sa svadieb.

,,Myslím, že kompromis by bol možno do 120?  Po nás napríklad v hoteli požadujú aj zoznam hostí s adresou a telefónnymi číslami pre čo najlepšie dohľadanie – aj to mi príde ako veľká pomoc hygienikom. Časté vetranie, dezinfikovanie, určite sa to dá. Človek venuje prípravám vyše roka, nehovoriac o nevestách, čo svadbu prekladali z jari na jeseň, veď to sa takto nedá” napísala jedna z komentujúcich.

Iný komentujúci napísal aj politický dôvod:

Prečítajte si tiež:
Žena v Trnave vyhodila z okna šteniatko! Pád z 15-metrovej výšky neprežilo

,,Pán premiér poviem Vám svoj pohľad:

  1. Na svadbe sa stretáva rodina ktorá sa vidí v nejakom zložení aj na rodinných oslavách alebo iných stretnutiach takže sa vedia nakaziť aj inde
  2. Počet ma zmysel zadefinovať, ale rozumný napr 60-70 kde sa dá pozvať cela rodina a pár priateľov pri 30-tich ľuďoch vo veľa prípadoch musíte vyberať medzi najbližšou rodinou a nerobí to dobrotu keď jedných vyberiete iných nie
  3. Ak chcete zabrániť šíreniu zakážte svadby úplne, lebo ak necháte nejaký počet dáte zbrane do rúk ľuďom ktorí nie sú ochotní sa dohodnúť na novom termíne a nevrátia peniaze
  4. Politicky dôvod, väčšina vašich voličov je mladšieho Data okolo 30 rokov, presne ti čo už buď raz svadbu z jari preložili alebo ju musia teraz preložiť. A viete veľmi dobre že nevesta ktorá musí všetko preorganizovať neodpúšťa a ten hlas pôjde inam lebo jej pokazíte jej deň a to nezabudne prajem triezvu myseľ a veľa empatie v rozhodovaní . (Mám mat svadbu 10.10 a veľmi rad by som ju mal )”

Jedna diskutujúca poukazuje aj na MHD 

Prečítajte si tiež:
VIDEO: Na Slovensku sneží, pozrite si prvé zábery

,, A keď sa aj napr. tak 50 ľudí tlačí v MHD, v buse, ktorý ešte stoji v zápche ?  to netreba nejak obmedziť ? Zrušiť MHD !”

V hre sú aj stužkové, o čom písala ďalšia diskutujúca: ,,Na stužkovej sa stretnú študenti, ktorí sedia spolu v skole s profákmi, ktorí ich učia a rodičia, ktorí s nimi žijú v jednej domácnosti. Takže kde je problém? Toto snáď tým detiskám neurobíte, že nebudú mať stužkovú. Svoju si pamätáte? Tak nech aj oni majú na čo spomínať.”

Na to či vôbec a ako sa zmení situácia týkajúca sa svadieb si musíme zatiaľ počkať.

https://www.facebook.com/igor.matovic.7/posts/10220405394897416

Máte tip? napíšte nám mailom
Zdroj facebook
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií