fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Na základe dohody o vývoze obilia po Čiernom mori odišlo zhruba 3,7 ton poľnohospodárskych produktov

Ukrajinské ministerstvo infraštruktúry uviedlo, že v nedeľu by malo z ukrajinských prístavov odísť 10 lodí so 169 300 tonami poľnohospodárskych produktov.

Máte tip? napíšte nám mailom

18.9.2022 (Webnoviny.sk) – Z Ukrajiny na základe dohody o odblokovaní jej čiernomorských prístavov, ktorú sprostredkovali Turecko a OSN, už odišlo 165 lodí s 3,7 milióna tonami poľnohospodárskych produktov.

Informuje o tom spravodajský portál Sky News s odvolaním sa na úrady v Kyjive. Ukrajinské ministerstvo infraštruktúry uviedlo, že v nedeľu by malo z ukrajinských prístavov odísť 10 lodí so 169 300 tonami poľnohospodárskych produktov.

Ukrajinský export obilia sa prepadol po tom, čo Rusko vo februári napadlo krajinu a zablokovalo jej prístavy, čo zvýšilo globálne ceny potravín a vyvolalo obavy z nedostatku v Afrike a na Blízkom východe. Pred vojnou Ukrajina, ktorá je svetový významný producent a vývozca obilia, expedovala až šesť miliónov ton mesačne.

Viac o téme: Rusko-ukrajinský konflikt

Na základe dohody podpísanej Moskvou a Kyjivom v júli otvorili tri ukrajinské prístavy v Čiernom mori. Ministerstvo uviedlo, že tieto prístavy sú schopné naložiť a poslať do zahraničia 100 až 150 nákladných lodí mesačne.

Viac k témam: Export, Prístav, rusko-ukrajinský konflikt, vojenská invázia, vývoz obilia
Zdroj: Webnoviny.sk – Na základe dohody o vývoze obilia po Čiernom mori odišlo zhruba 3,7 ton poľnohospodárskych produktov © SITA Všetky práva vyhradené.

Prečítajte si tiež:
Protiofenzíva bude pokračovať, Ukrajina musí byť slobodná – celá, sľúbil Zelenskyj (video)
Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií