fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Nádejní fotografi, niečo pre vás! Súťaž Choď a foť hľadá najkrajšie zábery z Prešovského kraja

Máte tip? napíšte nám mailom

Prešov 23. mája (TASR) – Široká verejnosť sa opäť môže zapojiť do fotografickej súťaže o najkrajšie zábery z Prešovského kraja.

Siedmy ročník súťaže Choď a foť vyhodnotí odborná porota, ktorej predsedá fotograf Jano Štovka. Súťaž je spojená s putovnou výstavou najkrajších fotografií. Je určená amatérskym aj profesionálnym fotografom. Krajská organizácia cestovného ruchu (KOCR) ju pripravila po siedmy raz.

Hlavným cieľom fotosúťaže je predstaviť zaujímavosti Prešovského kraja prostredníctvom fotografií a putovnej výstavy. Záujem o súťaž každoročne rastie, do predošlého ročníka bolo prihlásených 493 fotografií od 155 autorov.

https://www.instagram.com/p/BvV5JBXAFy2/?utm_source=ig_web_copy_link

https://www.instagram.com/p/Bxy9q95lE5Z/?utm_source=ig_web_copy_link

Len jedna podmienka

Súťaž trvá do 15. októbra 2019. K dispozícii sú štyri tematické kategórie, a to príroda, kultúra, tradície a história, Black & White a šport, športové aktivity. Podmienkou je, aby fotografia bola zhotovená na území Prešovského kraja.

„Fotosúťaž ponúka priestor všetkým, ktorých očaril Prešovský kraj a chcú sa so svojimi dielami podeliť aj s verejnosťou. Či už sú to Vysoké Tatry, Pieniny, Poloniny, drevené chrámy, hrady, zákutia miest alebo ľudia, tradície či momentky, ktoré fotografov zaujali pri potulkách krajom. Na všetky zábery sa budeme tešiť,” pozýva do súťaže Martin Janoško, riaditeľ KOCR Severovýchod Slovenska.

Prečítajte si tiež:
Starček sa vypracoval z farmára za módnu ikonu v 85-tich rokoch. Je symbolom toho, že všetko sa dá

O najlepších záberoch rozhodujete aj vy

O víťazoch v štyroch kategóriách rozhodne odborná porota, svojho favorita vyberú i fanúšikovia stránky Severovýchod Slovenska na Facebooku. Výstava sa každoročne začína vernisážou v Divadle Jonáša Záborského v Prešove a putuje ďalej po Slovensku, ale aj do zahraničia. 

Aktuálna putovná výstava z predošlého ročníka fotosúťaže sa v máji presunula do Kúpeľov Červený Kláštor Smerdžonka v Pieninách, návštevníci ju môžu vidieť v dome zdravia.

choď a foť
GRAND PRIX súťaže Choď & foť 2018: Karin Kaľatová – Ďakujem, Pane Bože. Zdroj: severovychod.sk

V minulom roku v súťaži výrazne upútala mladá autorka z Bardejova Karin Kaľatová. Za fotografiu z dreveného chrámu v Bardejovských Kúpeľoch Ďakujem, Pane Bože získala ocenenie Grand Prix. Fotografia zároveň získala prvé miesto v kategórii kultúra, tradície a história. Autorka oslovila porotu i ďalšími zábermi, prvenstvo si odniesla aj v kategórii Black & White.

Máte tip? napíšte nám mailom

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií