fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Mladí odporúčajú mladým! Komédie, ktoré musíš vidieť

Filmová história si pamätá veľmi veľa komédií, ktoré nás pobavia. Niektoré viac, niektoré menej, ale nájdu sa aj také, ktoré by prívlastok “komédia” mať nemuseli.

Máte tip? napíšte nám mailom

Aby ste si vedeli správne vybrať, ktoré komédie sa pozrieť oplatí, zhotovili sme anketu, na ktorú nám mladí odpovedali. Výsledkom mali byť najlepšie komédie, ktoré videli a ktoré odporúčajú aj vám.

Pozrite sa na 12 najlepších komédií podľa Slovenských tínedžerov.

Čierna mačka, biely kocúr

Grga a Zaria sú priatelia už od detstva, ktorí sa nevideli štvrťstoročie. O to viac sa na svoje spoločné stretnutie tešia. Predchádzajú mu však zaujímavé udalosti, ktoré vyvolávajú komické situácie. Postavy sa vo filme dostávajú do zaujímavých situácií plných nepretržitých myšlienok, predstáv či citov. Film je z roku 1998, má 129 minút a režisérom je Emir Kusturica.

Horúce strely 1, 2

Horúce strely (1991) a Horúce strely 2 (1993) sú legendárne filmy, v ktorých obsah nehrá takmer žiadnu rolu. Strelené, priamo až prehnane komické situácie pobavia najmä menej náročného diváka. Režisér Jim Abrahams obsadil do hlavnej role Charlieho Sheena, ktorý sa vďaka tomuto filmu preslávil. Dej spríjemňuje zvláštny románik dvoch hrdinov.

Klamár Klamár

Už len to, že sa máte pozerať na právnika, ktorý nedokáže klamať, je komické. A presne o tomto je tento film. A o tom, že pravda dokáže spôsobiť poriadny prúser, vás presvedčí advokát Fletcher Reed, ktorý svoju kariéru, ale aj osobný život, založil na klamstvách. Fletcher Reed klamal aj v osobnom živote, čo si všimol aj jeho syn, ktorý si v deň svojich piatich narodenín želal, aby jeho otec aspoň jediný deň neklamal. A odvtedy sa to začalo. Jim Carrey ako hlavný hrdina tohto filmu musí proti svojej vôli hovoriť iba pravdu. Film je z roku 1997 a má 83 minút.

 

Drž hubu

Zlodeja Rudyho zatkla po lúpeži polícia a zatvorila ho do cely, a to priamo k najukecanejšiemu väzňovi Quentinovi, ktorému je zatvoriť ústa naozaj problém. Rudyho plán na najbližšie obdobie je jasný. Dostať sa z cely von, čo najďalej od ukecaného spoluväzňa. No, keďže Quentin plán úteku vymyslel, musí ho Rudy ešte strpieť. V hlavných úlohách Jean Reno a Gérard Depardieu. Film má 85 minút a je z roku 2003.

Skús ma rozosmiať

Adam Sandler a Jennifer Aniston sa v roku 2011 predstavili v skvelom filme, ktorý patrí jednoznačne medzi najlepšie komédie. Plastický chirurg je známy kasanova, ktorý na to, aby obmäkčil ženy, nosí obrúčku, tvári sa, že je ženatý a klame im, že sa s manželkou rozvádza. Celé to slúži na to, aby zbalil čo najviac žien. Keď začne chodiť s učiteľkou, poprosí svoju vernú asistentku, aby predstierala, že je jeho manželka, s ktorou má naštrbený vzťah. No jedna dovolenka na Havaji celú situáciu zamotá. Film má 112 minút.

Prečítajte si tiež:
Psia duša sa stala hitom, prichádza trailer k novému filmu od jeho autora

Sám doma 1,2

Kto by nepoznal túto báječnú komédiu? Myslím si, že príbeh malého Kevina, ktorého matka nechá nechtiac samého doma, netreba predstavovať. Zatiaľ, čo si Kevin prázdny dom užíva, mokrí banditi sa pripravujú na lúpež. Šikovný Kevin sa o ich pláne dozvie a nastraží im pasce, ktoré zmenia dom na nedobytnú pevnosť. V druhej časti sa dej presunie do opustenej budovy v New Yorku, kde sa banditi spolu s Kevinom znova stretnú. Kevin tam už nezachraňuje dom, ale peniaze z hračkárstva, ktoré majú pomôcť deťom z detských domovov.

New Kids Turbo

Šialený holandský film z roku 2010, v ktorom partia kamošov stratí prácu a niektorí prídu dokonca aj o dom. Peniaze, ktoré mali našetrené, sa im rýchlo minú. Ich neľahká situácia, ktorú im pripravila hospodárska kríza, ich donúti brať si veci zadarmo. No následky sa znášať musia… Táto akčná komédia má 85 minút. Pripravte sa na techno náladu, šušťáky, pivo a štipľavý slovník.

Ted 1,2

Viac nechutnejšieho plyšového macíka ste určite ešte nevideli! Kto by nechcel mať parťáka, ktorý by s vami chľastal a balil ženy? Malý John bol v detstve veľmi opustený a prial si, aby jeho macík začal hovoriť. To však netušil, že jeho sen sa premení na realitu, ktorá mu do života konečne prinesie skvelé situácie.Všetko je v poriadku, až kým sa Johnova frajerka Lori nezačne na rozprávajúceho plyšového medveďa sťažovať. Musí sa rozhodnúť, buď Lori alebo plyšák. Film má 106 minút.

Scary movie

Prvá časť Scary movie vznikla v roku 2000. Do roku 2005 vznikli ďalšie štyri časti. V tomto bláznivom filme nájdete sparodované veľké filmové hity Hollywoodu. Ak máte radi paródie, pripravte sa na drsný, perverzný a nechutný humor. Ak sa náhodou budete strácať v deji, nič sa nedeje. Dej tu nehrá žiadnu dôležitú rolu. Tento film je zmes zábavných situácií. Jedna časť trvá okolo 80 minút.

Prečítajte si tiež:
Kde sledovať filmy online? Na týchto stránkach ich nájdete dosť

Blbý a Blbší

Dvaja spolubývajúci, ktorých inteligenčný kvocient je naozaj na nízkej úrovni, si šetria na svoj obchod s červami. Bohužiaľ, prišli o prácu a ocitli sa v nelichotivej situácii. Do rúk sa im však dostane kufrík plný peňazí. No to ich krízu nezažehnalo, aj keď mohlo… Dvaja kamoši sa totiž vydali so svojím “nenápadným” autom na cestu po Amerike, aby našli majiteľa kufríka. Cestou prežijú niekoľko vtipných momentov, až sa dostanú do cieľa, kde začne boj o ženu. Neviem si predstaviť v hlavnej úlohe nikoho iného, ako je Jim Carrey. Film má 107 minút.

Fakju pane profesore 1,2

Zeki Müller sa po prepustení z väzenia ani poriadne nenadýchol a už musí riešiť nevšednú situáciu. Jeho úspory zakopala jeho priateľka na pozemku, kde neskôr vyrástla školská telocvičňa. Na miestnom Götheho gymnáziu sa tak objaví nový suplujúci učiteľ, ktorým nie je nikto iný, ako Zeki Müller. V triede 10.B tak začne zaujímavý vyučovací proces na čele s najbláznivejším profesorom všetkých dôb, ktorý sa cez noc snaží prekopať k peniazom. Celé to ešte viac zamotá jeho kolegyňa, ktorá sa do učiteľa a bývalého kriminálnika zamiluje. Film má 117 minút.

Deadpool

Wad Wilson bol členom špeciálnych jednotiek. Po tom, čo mu diagnostikovali rakovinu, podrobil sa experimentálnej liečbe v rámci programu Weapon X, ktorý využívali predovšetkým x-menovský mutanti. Po liečbe sa nielen zbavil rakoviny, ale získal aj schopnosť samouzdravovania. Bohužiaľ, takáto liečba si zobrala svoju daň a znetvorila ho. Ako on sám vo filme vraví, vyzerá ako avokádo, ktoré malo sex so starším avokádom. A preto prijal novú identitu, nahodil si kostým a začal sa nazývať ako Deadpool. Film je z tohto roku (2016), a zožal úspech, aký určite nečakali ani samotní autori. Film má 108 minút.

Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií