fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Najnižší herci, ktorí svoju kariéru postavili na malom vzraste

Máte tip? napíšte nám mailom

Najnižší herci si zo svojho malého vzrastu ťažkú hlavu nerobia. Naopak, postavili na ňom svoju kariéru a získali tak svoje legendárne úlohy.

Najnižší herci: Jyoti Amge

Maličká herečka vyzerá ako bábika. S výškou 61,95 centimetrov je zapísaná aj v Guinnessovej knihe rekordov a veľmi sa z toho teší. Pravdou je, že pri tejto výške je jej život dosť komplikovaný a pravdepodobne sa bude boriť s mnohými zdravotnými ťažkosťami. Napriek tomu nestráca optimizmus a užíva si každý jeden deň. Vždy chcela byť herečkou a tento sen sa jej splnil. V Bollywoode si vybudovala dobré meno a účinkovala aj v indickej reality show. Slováci ju poznajú najmä z hororovej série American Horror Story. Najnižší herci získavajú veľmi nevšedné úlohy.

Verne Troyer

Ak sa povie spojenie najnižší herci, tak tento v našom rebríčku rozhodne nesmie chýbať. Maličký herec meral 81 centimetrov a do sŕdc fanúšikov sa zapísal vďaka filmom o Austinovi Powersovi, ktorý bol špión. Hoci nás trpasličí herec Verne Troyer minulý rok navždy opustil, jeho komédie rozosmievajú aj dnes. Stihol si zahrať v desiatkach filmov, oženiť sa a randiť s mnohými krásnymi ženami. Život jednoduchý nemal, ale snažil sa ho žiť na maximum.

Peter Dinklage

Meria iba 135 cm, ale pozná ho celý svet. Vďaka úlohe v seriáli Game of Thrones si získal veľkú popularitu a ukázal, aký talent sa v ňom skrýva. Hoci v mladosti svoje telo neznášal, naučil sa s ním žiť a odvtedy je spokojný a vyrovnaný.

View this post on Instagram

Comment your favorite Arya quote

A post shared by Peter Dinklage (@peterdinklage) on

Danny DeVito

Kto by si nepamätal film Dvojičky, kde vedľa seba stáli mužný Arnold Schwarzeneggermaličký Danny DeVito? Tento americký herec však so svojimi 147 centimetrami urobil mimoriadnu kariéru. Poznáme ho ako skvelého komika, ktorý nás zabával aj vďaka svojej menšej a zavalitejšej postave. Býval hlučný, veľa gestikuloval a všetko mu išlo výborne.

View this post on Instagram

Day one. Look at this beautiful man #dannydevito

A post shared by Not Real Danny Devito (@samedannydevitoeveryday) on

Erdoğan Atalay

Legendárny nemecký seriál Kobra 11 sa u nás vysiela naozaj dlho. Celé roky je jednou z jeho hviezd herec Erdoğan Atalay, ktorý vystupuje ako neohrozený komisár diaľničnej polície. Hoci má len 160 cm, vďaka tejto role ho pozná veľa ľudí. Môžeme povedať, že najnižší herci sú ľahko zapamätateľní.

Michael J. Fox

Meria necelých 163 centimetrov a bojuje s Parkinsonovou chorobou. Najnižší herci sa častejšie stretávajú s ťažším životným osudom, ale nevzdávajú sa. To je prípad Michael J. Foxa. Podarilo sa mu vybudovať úspešnú hereckú kariéru a jeho filmy patria k tým vydarenejším. Séria Návrat do budúcnosti patrí k mimoriadne obľúbeným do dnešných dní.

Prečítajte si tiež:

Herci, ktorí sa nemajú radi: Ako ohrozili natáčanie filmov?

Zdroje: thedelite.com  imdb.com  hollywood.com  telegraph.co.uk  guinnessworldrecords.com

Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií