Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Nebaví vás každý deň nabíjať mobil? Nemusíte…

Tie lepšie mobily majú veľkú výhodu. Môžete surfovať celý deň po sociálnych sieťach, hrať hry a napríklad aj pozerať videá. Má to však jednu nevýhodu. Batéria vám celý deň v takomto tempe nevydrží. Ako sa k nech chovať, aby táto situácia nenastala?

Nabíjajte do 80 %

Lítiové akumulátory (všetky z posledných rokov) je dobré držať medzi 20 a 80%. To batérii robí najlepšie. Všimnite si, že na 80% je batéria nabitá rýchlo, potom už sa ďalšiemu nabíjaniu bráni. Keď ju budete držať v tejto úrovni, nebudete musieť po roku a pol kupovať novú batériu.

Nabíjajte v chlade

Ak môžete, nabíjajte batériu v chladnom prostredí. Napríklad len tak, že je telefón položený doma na chladnej podlahe. Keď je batéria teplá, tvári sa viac nabitá, aj keď v skutočnosti nie je. Potom sa telefón ochladí a kapacita batérie letí dolu. Keď sa dobije chladná, vydrží dlhšie. Vysoké teploty nesvedčia žiadnej batérii.

Wifič!

Budete celý deň pobehovať vonku, napriek tomu máte Wifi zapnutú? Chyba! Telefón sa síce môže tu a tam pripojiť k verejnému hotspotu, navyše je to aj bezpečnosťou hrozba. Keď Wi-Fi vypnete, ušetríte veľa kapacity batérie.

offline-525700_640

Aplikácia na pozadí

Ak máte iPhone alebo Windows Phone, riešiť to nemusíte. Kto používa Android, je ale potrebné, aby ste sledovali, ktoré aplikácie bežia na pozadí a v prípade potreby ich radšej vypnite. Niektoré batériu poriadne spotrebúvajú. Sledujte tak, čo vám v telefóne beží, a to čo nepotrebujete, vypnite.

Šetrič batérii

Všetky smartfóny dnes majú funkciu pre úsporu batérie. Ak viete, že sa k nabíjačke dlhšiu dobu nedostanete, šetrič si zapnite. Obmedzia sa tým niektoré funkcie telefónu, ale máme vyskúšané, že v takomto režime vydržia moderné smartfóny aj týždeň bez nabíjačky.

 

ZDROJ: www.prochlapy.cz/

Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií