fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Nebol to útok na Poľsko, ale zblúdená strela ukrajinskej protivzdušnej obrany, hovorí Stoltenberg

Generálny tajomník Organizácie Severoatlantickej zmluvy však zdôraznil, že incident sa stal v dôsledku ruskej vojny na Ukrajine. „Nie je to vina Ukrajiny, konečnú zodpovednosť nesie Rusko,“ dodal.

Máte tip? napíšte nám mailom

16.11.2022 (Webnoviny.sk) – Raketa, ktorá v Poľsku zabila dvoch ľudí, pravdepodobne nebola útokom zo strany Ruska. Vyjadril sa tak generálny tajomník Organizácie Severoatlantickej zmluvy (NATO) Jens Stoltenberg. Ako povedal v stredu, zrejme išlo o zblúdenú strelu ukrajinskej protivzdušnej obrany.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine

Vyšetrovanie tohto incidentu pokračuje a musíme počkať na výsledok. Nemáme však náznaky, že by bol dôsledkom zámerného útoku,“ povedal Stoltenberg novinárom po mimoriadnom rokovaní vyslancov NATO.

NATO podľa neho tiež nemá „žiadne náznaky, že by Rusko pripravovalo kroky“ proti akémukoľvek členovi 30-člennej vojenskej aliancie.

Zdôraznil však, že incident sa stal v dôsledku ruskej vojny na Ukrajine. „Nie je to vina Ukrajiny, konečnú zodpovednosť nesie Rusko,“ dodal.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Poľsko zasiahla ruská raketa (fotografie)

Viac k témam: Raketa, rusko-ukrajinský konflikt
Zdroj: Webnoviny.sk – Nebol to útok na Poľsko, ale zblúdená strela ukrajinskej protivzdušnej obrany, hovorí Stoltenberg © SITA Všetky práva vyhradené.

Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií