fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Nemecko vycvičí brigádu 5-tisíc ukrajinských vojakov. Taktika spálenej zeme Rusku nepomôže vyhrať vojnu, odkázal Scholz

Výcvik bude súčasťou nedávno schválenej misie EÚ.

Máte tip? napíšte nám mailom

20.10.2022 (Webnoviny.sk) – Nemecko vycvičí v rámci misie Európskej únie (EÚ) brigádu do päťtisíc ukrajinských vojakov. Nemeckým poslancom to povedal kancelár Olaf Scholz s tým, že jeden zo štábov výcvikovej misie bude v Nemecku. Berlín týmto podľa neho zdôrazňuje „pripravenosť podieľať sa na dlhodobom budovaní silných ukrajinských ozbrojených síl ruka v ruke s našimi partnermi“.

EÚ schválila misiu v pondelok, s tým, že jej prvotné trvanie je dva roky. Jej bezprostredným cieľom je vycvičiť asi 15-tisíc vojakov, najmä v Poľsku a Nemecku. Mala by odštartovať do polovice novembra.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine

Scholz tiež poslancom povedal, že taktika „spálenej zeme“ nepomôže Rusku vyhrať vojnu na Ukrajine. Zároveň zdôraznil, že úmyselné útoky na civilné obyvateľstvo sú vojnové zločiny.

„Len posilňujú odhodlanie a pevnú moc Ukrajiny a jej partnerov,“ povedal Scholz a dodal, že „ruský bombový a raketový teror je v konečnom dôsledku aktom zúfalstva, rovnako ako mobilizácia ruských mužov do vojny“.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine (fotografie)

Viac k témam: rusko-ukrajinský konflikt
Zdroj: Webnoviny.sk – Nemecko vycvičí brigádu 5-tisíc ukrajinských vojakov. Taktika spálenej zeme Rusku nepomôže vyhrať vojnu, odkázal Scholz © SITA Všetky práva vyhradené.

Prečítajte si tiež:
Švajčiarsko poskytne Kyjevu 100 miliónov dolárov na zmiernenie vplyvu nadchádzajúcej zimy
Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií