fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Netflix odhlalil svoj najväčší hit. Je ním zdrvujúci príbeh o sexuálnom zneužívaní založený na skutočných udalostiach

Máte tip? napíšte nám mailom

Americká streamovacia služba Netflix nezvykne zverejňovať výsledky popularity svojich seriálov. Na Twitteri však zverejnila príspevok, ktorý ten najsledovanejší odhalil.

V posledných týždňoch malo premiéru niekoľko noviniek, napríklad očakávaná štvrtá séria komiksového Lucifera či piata séria titulu Black Mirror, prípadne seriál Dead to Me, avšak najväčší záujem nebol ani o jeden z nich.

Najviac boli predplatitelia v USA zvedaví na znepokojivú minisériu When They See Us.

Netflix na svojom oficiálnom severoamerickom twitterovom účte zverejnil poster k seriálu s komentárom: „When They See Us je najsledovanejším seriálom na Netflix v USA a to každý deň od svojej premiéry 31. mája.”

Sexuálne zneužívanie

When They See Us si vyslúžil aj množstvo pozitívnych recenzii, na metascore.com má novinka od Netflixu 87/100. Z 23 recenzií je až 21 pozitívnych, žiadna negatívna. Odborná verejnosť v tomto prípade naozaj pomohla šíriť dobré meno seriálu – oslavné recenzie určite prebudili záujem publika. Byť zhruba dva týždne najsledovanejším seriálom na Netflixe, to je rozhodne úspech.

Prečítajte si tiež:
Tínedžerom svitá nová nádej, vedci vyvíjajú očkovaciu látku proti akné!

Seriál je inšpirovaný skutočnými udalosťami, kedy bola pätica mladíkov obvinená zo sexuálneho útoku, ktorý sa odohral v roku 1989 v preslávenom Central Parku. Miniséria mala premiéru 31. mája a odhaľuje rozpad justície v USA počas vyšetrovania prípadu známeho ako Central Park Five.

Ak patríš k tým, ktorí nevedia, čo pozerať, máme pre teba zopár tipov na vskutku kvalitné seriály, preto klikaj na tento článok. Otestovať svoje vedomosti si môžeš aj v našom kvíze o seriáli Priatelia.

Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií