fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Netflix odhlalil svoj najväčší hit. Je ním zdrvujúci príbeh o sexuálnom zneužívaní založený na skutočných udalostiach

Máte tip? napíšte nám mailom

Americká streamovacia služba Netflix nezvykne zverejňovať výsledky popularity svojich seriálov. Na Twitteri však zverejnila príspevok, ktorý ten najsledovanejší odhalil.

V posledných týždňoch malo premiéru niekoľko noviniek, napríklad očakávaná štvrtá séria komiksového Lucifera či piata séria titulu Black Mirror, prípadne seriál Dead to Me, avšak najväčší záujem nebol ani o jeden z nich.

Najviac boli predplatitelia v USA zvedaví na znepokojivú minisériu When They See Us.

Netflix na svojom oficiálnom severoamerickom twitterovom účte zverejnil poster k seriálu s komentárom: „When They See Us je najsledovanejším seriálom na Netflix v USA a to každý deň od svojej premiéry 31. mája.”

Sexuálne zneužívanie

When They See Us si vyslúžil aj množstvo pozitívnych recenzii, na metascore.com má novinka od Netflixu 87/100. Z 23 recenzií je až 21 pozitívnych, žiadna negatívna. Odborná verejnosť v tomto prípade naozaj pomohla šíriť dobré meno seriálu – oslavné recenzie určite prebudili záujem publika. Byť zhruba dva týždne najsledovanejším seriálom na Netflixe, to je rozhodne úspech.

Prečítajte si tiež:
Keď sa chce, všetko sa dá! Dôkazom toho je aj horolezec, ktorý po ťažkom úraze skončil na vozíčku, no ani to ho neodradilo od lezenia

Seriál je inšpirovaný skutočnými udalosťami, kedy bola pätica mladíkov obvinená zo sexuálneho útoku, ktorý sa odohral v roku 1989 v preslávenom Central Parku. Miniséria mala premiéru 31. mája a odhaľuje rozpad justície v USA počas vyšetrovania prípadu známeho ako Central Park Five.

Ak patríš k tým, ktorí nevedia, čo pozerať, máme pre teba zopár tipov na vskutku kvalitné seriály, preto klikaj na tento článok. Otestovať svoje vedomosti si môžeš aj v našom kvíze o seriáli Priatelia.

Máte tip? napíšte nám mailom

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií