Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Skončila sa Hra o tróny a ty nevieš, čo pozerať? Týmto novým seriálom by si mal určite dať šancu

Hra o tróny skončila a s ňou aj 9-ročný maratón. Ak patríš k tým, ktorí teraz nevedia, čo pozerať, máme pre teba zopár tipov na vskutku kvalitné seriály!

Po dvoch rokoch sme sa dočkali poslednej série seriálu Hra o tróny (Game of Thrones). Jej prvá časť obsahovala viacero momentov odkazujúcich na úplne prvú sériu a ak si z nej už veľa nepamätáte, pravdepodobne ste nepostrehli pár drobných detailov.

A ak si pravý fanúšik jedného z najúspešnejších seriálov všetkých čias, otestuj sa v našom kvíze. Pripravili sme si pre teba otázky, ktoré preveria tvoje znalosti od prvej série až po tú poslednú.

Týmto novým seriálom by si mal určite dať šancu:

Černobyľ

Miniséria Černobyľ rekonštruuje príbeh o jadrovej havárii z roku 1986 – jednej z najhorších katastrof v histórii spôsobených človekom – a o statočných ženách a mužoch, ktorí sa obetovali, aby zachránili Európu pred nepredstaviteľnú pohromou. Seriál v produkcii HBO patrí bezosporu k tomu najlepšiemu, čo televízny trh v poslednej dobe ponúkol.

Premiéra bola 14. mája.

Hlava 22

HBO začalo vysielať aj nový šesťdielny seriál Hlava 22, ktorý je nakrútený podľa slávneho románu Josepha Hellera. Nová adaptácia v produkcii Georgea Clooneyho prichádza po takmer päťdesiatich rokoch od premiéry známeho filmu amerického režiséra Mikea Nicholsa (1970). Hlava 22 nás prenesie do obdobia druhej svetovej vojny, kde dôvtipne vykresľuje absurditu ozbrojených konfliktov, divák tak s mladými hrdinami zažíva humorné, absurdné i skutočne tragické situácie, ktoré sa oplatí vidieť.

Premiéra bola 18. mája.

Príbeh služobníčky

Začíname už 3. júna.

Veľké malé klamstvá

Miniséria známejšia skôr pod originálnym názvom Big Little Lies je taktiež adaptáciou rovnomennej knižnej predlohy austrálskej spisovateľky Liane Moriarty, ktorá obsadila prvé miesto prestížneho rebríčka bestsellerov New York Times. Temná komediálna dráma, v ktorej obsadili niekoľko popredných hollywoodskych hviezd (Reese Witherspoon, Nicole Kidman), sa odohráva v kalifornskom mestečku Monterey a začína podozrivou vraždou na benefičnej akcii základnej školy. Po mimoriadne úspešnej prvej sérii (2017) prichádza túto sezónu druhá. Tvorcovia do projektu tentokrát prilákali aj Maryl Streep.

Premiéra je 10. júna.

Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií