fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Okupanti sa v Doneckej oblasti skrývajú v nemocniciach, školách a obchodných centrách

Ruské velenie sa tak zrejme rozhodlo využiť „rady” Vladimira Putina, nech pred ruských vojakov postavia ukrajinské ženy a deti. 

Máte tip? napíšte nám mailom

26.10.2022 (Webnoviny.sk) – Ruskí okupanti v Doneckej oblasti na východe Ukrajiny presúvajú svoje jednotky do škôl, škôlok, nemocníc, obchodných centier a supermarketov, aby sa kryli miestnymi obyvateľmi a sťažili obrancom prístup k nim. Referuje o tom web Ukrajinská pravda s odvolaním sa na ukrajinské ozbrojené sily a správy od partizánov na Telegrame.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine

Ukrajinská armáda tvrdí, že pozná polohu okupačných vojsk a ničí ich vysoko presnými zbraňami. Ruské velenie sa tak zrejme rozhodlo využiť „rady” ruského vodcu Vladimira Putina, nech pred ruských vojakov postavia ukrajinské ženy a deti.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine (fotografie)

Okupanti chápu, že ukrajinské ozbrojené sily nebudú strieľať na nemocnice a namiesto toho môžu samotní útočníci bez prekážok ostreľovať ukrajinské mestá a dediny. „To im však nepomôže. Partizáni a ozbrojené sily Ukrajiny určite niečo vymyslia. Musíme Doneck oslobodiť,” uviedla ukrajinská armáda.

Viac k témam: Donecká ľudová republika, rusko-ukrajinský konflikt, Ruský prezident
Zdroj: Webnoviny.sk – Okupanti sa v Doneckej oblasti skrývajú v nemocniciach, školách a obchodných centrách © SITA Všetky práva vyhradené.

Prečítajte si tiež:
Švédsko a Fínsko sú o krok bližšie vstupu do NATO, spojenci podpísali prístupové protokoly pre obe krajiny
Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií