fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Nezaberá ti na opicu vývar? Skús tieto recepty z rôznych kútov sveta

Máte tip? napíšte nám mailom

Ak to cez víkend preženieš s alkoholom, skús tieto recepty na opicu, ktoré ťa postavia na nohy.

Pokiaľ vývar, či hektolitre vody so šumivou tabletkou ti veľmi nezaberajú, existujú aj iné recepty, ktoré ťa z opice môžu vyliečiť. Používajú ich ľudia z rôznych krajín sveta a pochvaľujú si ich. Skúsiš niektorý?

 

 

Nemecko

Nemci si po prehýrenej noci pochutnávajú na držkovej polievke. Vnútornosti sú totiž skvelým zdrojom proteínov, ktoré pomáhajú pri rozklade nežiaducich látok vzniknutých po požití alkoholu. Okrem žalúdkov sa v Nemecku po opici konzumujú i zavináče, ktorých slaný nálev núti človeka prijímať veľké množstvo vody a taktiež sacharidy, ktoré obsahujú znižujú hypoglykémiu.

 

Sicília

Sicílčania sa už celé stáročia liečia z opice sušeným býčím penisom. Jeho sladko-slaná chuť údajne organizmu pomáha rýchlo sa spamätať. Orgán má približne dĺžku pol metra, no vraj stačí pár centimetrov. Pokiaľ by si chcel tento sicílsky recept vyskúšať, u nás sa takýto produkt predáva vo zverocentrách ako hryzátko pre psov.

 

Prečítajte si tiež:
Najskôr Adele a teraz Rebel Wilson. Aké diéty im pomohli zhodiť desiatky kilogramov?

Peru

V Peru sa pri liečbe opice používa liečivý čaj, ktorého základom sú rybie pozostatky, predovšetkým šupiny, koža a plutvy. Tie sa polejú šťavou z citrónov a limetiek a pridá sa strúhaný zázvor a cesnak. Takáto kombinácia organizmu pomáha rýchlejšie vylúčiť alkohol.

 

Mongolsko

Tradičným riešením ťažkého rána po pijatike v Mongolsku sú dve roztlačené paradajky spolu s čerstvým ovčím okom. To má telu doplniť minerály a paradajky zvýšia koncentráciu cukru v krvi, takže by ti potom malo byť naozaj lepšie.

 

 

Zdroj: Extra

Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií