fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Oslobodenie Ukrajiny je podľa Zelenského každým dňom bližšie, útok na Mikolajiv považuje za prejav slabosti Rusov (video)

Ukrajinský prezident spomenul, že situácia vo východoukrajinskom regióne Donbas zostáva náročná.

Máte tip? napíšte nám mailom

29.5.2022 (Webnoviny.sk) – Oslobodenie Ukrajiny je podľa jej prezidenta každým dňom čoraz bližšie a je len otázkou času, než získa späť, čo jej vzalo Rusko. Volodymyr Zelenskyj vo svojom sobotňajšom nočnom videoprejave povedal, že pre to robia všetko. Informuje o tom na svojej webstránke televízia CNN.

Prevaha nad nepriateľom

Ukrajina je tiež podľa jeho slov bližšie k tomu, aby dosiahla prevahu nad nepriateľom. „Technologickou a konvenčnou údernou silou ovládneme okupantov. Veľa závisí od našich partnerov. Sú pripravení poskytnúť Ukrajine všetko potrebné na obranu slobody. Takže v tomto očakávam dobré správy už budúci týždeň,“ vyjadril sa.

Viac o téme: Rusko-ukrajinský konflikt

Zelenskyj spomenul, že situácia vo východoukrajinskom regióne Donbas zostáva náročná, hlavne v oblastiach Sjevjerodonecka, Lysyčanska, Bachmutu a Popasnej. Ruské sily tiež podľa jeho slov zasadili Sumskej oblasti „barbarské údery“ s raketami a mínometmi.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine (fotografie)

Prejav slabosti

Odsúdil aj sobotňajší útok na Mykolajiv, ktorý udrel v obytnej oblasti 20 metrov od škôlky, zabil človeka a ďalších sedem zranil, a povedal, že ruské sily bránia Ukrajincom v evakuácii z Chersonskej oblasti.

Prečítajte si tiež:
Joe Biden spečatil svojim podpisom ďalší balík pomoci v hodnote 40 miliárd dolárov pre Ukrajinu

„Tí, ktorí sú si istí svojou pozíciou, by takéto rozhodnutia určite neurobili. To je jednoznačne prejav slabosti. Ukazuje to, že ľuďom nemajú čo ponúknuť a ľudia si od nich nechcú nič vziať. Takže sa uchyľujú k braniu ľudí ako rukojemníkov,“ vyjadril sa ukrajinský prezident.

V prípade, ak sa vám nezobrazil zdieľaný obsah nad týmto textom kliknite sem

Viac k témam: rusko-ukrajinský konflikt
Zdroj: Webnoviny.sk – Oslobodenie Ukrajiny je podľa Zelenského každým dňom bližšie, útok na Mikolajiv považuje za prejav slabosti Rusov (video) © SITA Všetky práva vyhradené.

Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií