fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Panika už aj na Slovensku: Došli dezinfekčné gély, obchody sú vyrabované

Po panike u našich českých susedov nastal rozruch aj na Slovensku. Ľudia aj tu hromadne vykupujú trvanlivé potraviny a dezinfekčné prostriedky. Obzvlášť veľký záujem je o antibakteriálne gély. Centrála obchodu s drogériou dm-drogerie markt hlási celosvetový nedostatok žiadaných gélov.

Máte tip? napíšte nám mailom

Každý deň sa správy o smrtiacom koronavíruse šíria nielen internetom, ale aj televíziou či rádiom. Ľudia prepadávajú panike a strachu z epidémie. Taktika „zásobovania“ preto dorazila aj na Slovensko. Z obchodov v hlavnom meste miznú trvanlivé potraviny ako ryža, cestoviny, olej, múka, ale aj mlieko. Neuveriteľne veľký záujem majú Slováci aj o dezinfekčné prostriedky.

Panika z koronavírusu v drogériách a lekárňach

Najväčší nedostatok tovaru zažívajú predovšetkým drogérie. Regály s antibakteriálnymi gélmi či inou dezinfekciou zívajú prázdnotou. Problém s týmto tovarom je aj v centrále nemeckého obchodu s drogériou dm-drogerie markt. Druhým najžiadanejším tovarom sú rúška. „Keď rúška a antibakteriálne mydlá ešte boli dostupné, ľudia ich nakupovali naozaj vo veľkom. Aj 50 kusov na osobu,“ uviedol jeden z bratislavských lekárnikov pre Plus 1 deň.

Lekárnik zároveň dodal, že panika z koronavírusu spôsobuje všeobecný nedostatok klasických rúšok, ktoré sa využívajú najmä v nemocniciach. Odborníci sa ľuďom snažia vysvetliť, že rúška ich pred koronavírusom aj tak neuchránia. Nehovoriac o dezinfekčných géloch a mydlách, ktoré sa nedajú kúpiť ani v e-shopoch.

Hromadné zásobovanie pocítili aj lekárnici. Ľudia majú zvýšený záujem o vitamínové doplnky na posilnenie imunity. „Vzrástol nám dopyt najmä po vitamínoch C a D, tie ešte máme na sklade,“ podotkol farmaceut z Bratislavy.

Prečítajte si tiež:
Pri bežnej kontrole našli policajti muža, po ktorom pátral Interpol
dezinfekcne mydla
V reťazcoch sa nedajú kúpiť antibakteriálne mydlá, zdroj: klocher

 

Nielen dezinfekcia, ale aj potraviny

Okrem liekov a dezinfekčných prostriedkov ľudia nakupujú aj trvanlivé potraviny. Najväčšie vykupovanie je zatiaľ zaznamenané iba v Bratislave, mnohí sa však domnievajú, že panika z koronavírusu zasiahne viacero slovenských miest. „Je to tu od rána šialené, nerozumiem tomu, rady ako na Vianoce. Naozaj sa nám dlho nestalo, aby sa takto vypredali cestoviny,“ uviedla predavačka jedného bratislavého obchodného reťazca.

Piatkové reťazce boli plné, zdroj: klocher

Aj v Bratislave sa však dajú nájsť obchody, ktoré majú stále dostatočné zásoby. Podľa informácií z Bratislavských novín v Petržalke už múku nekúpite. V Devínskej Novej Vsi nejakú nájdete, no zásoby sa stenčujú. Veľký záujem je aj o paštéty. Odborníci pritom tvrdia, že ľudia nemajú nijaký dôvod na paniku. Koronavírus na Slovensku doposiaľ potvrdený nebol.

Máte tip? napíšte nám mailom
Zdroj tyzden Plus 1 deň
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií