fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Tento pes zázrakom prežil obrovský požiar. Rodina ho nemohla nájsť, on čakal na mieste zhoreného domova

V Kalifornii zhruba pred dvomi mesiacmi nivočil krajinu obrovský požiar. Keď sa členovia jednej z rodín vrátili pozrieť sa na to, čo z ich domu zostalo, objavili svojho trpezlivého chlpáča čakať na zhorenisku.

Plamene zničili viac než 18-tisíc domovov a tento požiar sa označuje za jeden z najničivejších v oblasti Kalifornie. Kvôli sile a rýchlosti šíriaceho sa plameňa si rodina nemohla vziať z domu nič a svojich dvoch psíkov, Madison a Miguela, museli nechať doma.

Obaja štvornohí miláčikovia však prežili. Miguel utekal od plameňov vyše 160 kilometrov. Podarilo sa ho nájsť vďaka Shayle Sullivanovej, dobrovoľníčke pre záchranu zvierat, ktorá Miguela sledovala. Madison však bola stále nezvestná. Našla sa až vtedy, keď sa majitelia zhoreného domu konečne vrátili na miesto, kde kedysi stál. Práve tam našli svojho čakajúceho miláčika. Sedel v popole a trpezlivo strážil pozemok.

Je nejasné, ako sa podarilo Madison v takých krutých podmienkach prežiť. Andrea Gaylord, majiteľka oboch psov, sa k radostnej správe nájdenia oboch jej maznáčikov takto vyjadrila: „Predstavte si tú oddanosť psa, ktorý sa aj napriek ťažkostiam vráti a čaká na vás.“ Bolo to pre ňu aj pre jej manžela veľmi emotívne. „Sotva by ste si mohli priať vernejšie zviera,“ hovorí.

Zdroj: vice.com

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií