fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Peter Šufliarsky sa vzdal svojej funkcie námestníka generálneho prokurátora. Toto je dôvod!

Máte tip? napíšte nám mailom

Peter Šufliarsky uviedol, že sa vzdáva funkcie námestníka. Čo je hlavným dôvodom? 

Aktuality.sk informujú, že tak urobil potom čo viedol rozhovor s Jaromírom Čižnárom, ktorý je na Generálnej prokuratúre SR ešte stále jeho súčasným nadriadeným. Po platnom odstúpení ku dňu 1. apríla je na post námestníka potrebné nájsť za neho náhradu.

Podľa informácií od opozičného poslanca Igora Matoviča, Šufliarsky aktívne komunikoval s Kočnerom, pričom si poslali až 400 správ. Šufliarsky sa k tejto situácii vyjadril nasledovne: „V neprospech Kočnera som riešil 11 vecí. Áno, komunikoval som s osobou MK, len v roku 2017.″ Zároveň v televízii TA3 priznal, že vzájomne vymenených správ s Kočnerom bolo až 418. Niekoľko z nich je uvedených tu.

Zdroj: facebook.com/Igor Matovič
Zdroj: facebook.com/Igor Matovič

Webnoviny.sk uvádzajú, že generálny prokurátor Jaromír Čižnár považuje odchod Šufliarskeho z jeho funkcie za vhodné riešenie, keďže odvolanie tejto pozície podlieha náročnejšiemu systému.  Čižnár tvrdil, že za skončením jeho pôsobenia na pozícii námestníka generálneho prokurátora môžu okrem zverejnených SMS správ, aj iné dôvody. Jedným z nich je, že Šufliarsky komunikoval s obvinenou Alenou Sz. Jeho komunikáciu s Kočnerom bude riešiť etická komisia.

Prečítajte si tiež:
Tipy, kam sa ísť kúpať v lete na Slovensku

V nasledujúcom videu, ale poslanec Igor Matovič uvádza, že Šufliarsky si s Kočnerom vymenil  údajne ešte viac SMS správ.

Zdroj titulnej foto: youtube.com/HN televízia, OBYČAJNÍ ĽUDIA a nezávislé osobnosti

Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií