fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Tipy, kam sa ísť kúpať v lete na Slovensku

Máte tip? napíšte nám mailom

Slnečné a horúce letné dni priam lákajú vyjsť si von niekam k vode. Schladiť sa, užiť si slnečné lúče a pritom stráviť príjemný čas s rodinou a priateľmi.

Popri tom nesmieme zabudnúť na opaľovanie sa – dámy mi dajú isto za pravdu, že najlepšie sa opaľuje práve v blízkosti vody. Na Slovensku je takýchto možností mnoho a v každom meste (väčšom aj menšom) nájdete vodnú plochu, pri ktorej môžete stráviť letné dni. Vodné priehrady, jazerá, kúpaliská alebo vodné parky, kde sa môžu vyšantiť aj vaše deti. Takže, už len rýchlo zbehnúť do obchodu vybrať si dámske dvojdielne plavky alebo jednodielne plavky a užiť si príjemný deň vonku pri vode.

Jazerá a priehrady

Sú vhodné pre ľudí, ktorí si chcú oddýchnuť od množstva ľudí a ušetriť na vstupnom. Väčšina z nich má aj zaistenú záchrannú službu, takže o bezpečnosť kúpajúcich sa je postarané. Menej ľudí vo vode a viac miesta pre seba sú ďalšími pozitívami, ktoré hovoria v prospech prírodných kúpalísk.

Zdroj: Eva Jonisová

Dajte si ale pozor na vodu. Nie je dezinfikovaná a môžu sa v nej nachádzať rôzne nečistoty, baktérie, zvieracie fekálie a ďalšie nástrahy, ktoré môžu poškodiť vaše zdravie. Aby ste toto riziko minimalizovali, vyberte si jazero, alebo priehradu, kde je možnosť osprchovať sa a toalety.

Prečítajte si tiež:
Trestné konanie Andeja Kisku pokračuje. Štát mal obrať o 155 tisíc na vratke DPH

Vyhnite sa kúpaniu vo vode, ktorá:

  • má zelený povlak,
  • sú v nej mŕtve ryby,
  • je mútna,
  • zapácha,
  • je v nej zakázané sa kúpať (tento zákaz udeľujú hygienici a určite vedia prečo).

Kúpaliská, vodné parky

Kúpaliská a vodné parky sa v horúcom počasí tešia veľkej návštevnosti. Cena vstupného nijako neodrádza ľudí od ich návštevy, a preto sú neraz plné kúpania chtivých osôb. Čím je vonku teplejšie, tým viac ľudí je na kúpaliskách. Voda v bazénoch je dezinfikovaná a tiež je zaistená záchranná služba, dohľad plavčíkov na kúpajúcich sa, sprchy, toalety a aj kabínky na prezlečenie sa.

Zdroj: instagram.com/
aquacitypoprad

Aj kúpaliská majú svoje nevýhody. Dámske letné šľapky by vám nemali chýbať, hlavne ak sa v nich môžete aj osprchovať. Znížite tak riziko ochorenie nôh (plesne). Vyhnite sa bazénom, ktoré majú poškodené steny, dno alebo je na nich zelený povlak.

Vodné parky rozhodne navštívte, ak máte deti. Wellness, tobogany, šmykľavky a množstvo ďalších atrakcií si užijú hlavne tí najmenší, ale istotne aj dospelí.

Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií