fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Po oprave streľby Fialkovej malo Slovensko 6. miesto. Na konci sme získali 12. pozíciu

Máte tip? napíšte nám mailom

Slovenskí reprezentanti si dnes obhájili 12. miesto rovnako ako v roku 2017.

V Östersunde sa dnes začal svetový šampionát v biatlone. Zmiešaná štafeta na MS v biatlone zahŕňala zo Slovenska niekoľko našich reprezentantov. Medzi ženským zastúpením sa objavili sestry Ivona a Paulína Fialkové a mužskú stranu reprezentovali Martin Otčenáš a Tomáš Hasilla.

Paulína Fialková sa pred tohtoročným šampionátom vyjadrila aj k jej prípravám v Anterselve.

„Bol to predsa len ťažký, náročný tréning, ale trošku som odišla z toho pretekového kolotoča a na chvíľku sa ukľudnila a trošku tej svojej pohody zase nabrala, takže dúfam, že to pomohlo,″ informovala RTVS.

Po prvej streľbe sa Slovensko umiestnilo na 5. mieste, zatiaľ čo bratia Česi na 21. mieste. Počas druhej streľby dokázala Talianka Vittozziová odpáliť ihneď 5 terčov a za ňou bez opravy nastúpili tri reprezentantky, medzi nimi aj Fialková. Počas druhej streľby si Slovensko opäť udržalo 5. pozíciu. Cez tretiu streľbu ju musela Fialková opravovať až dvakrát a následne sme sa posunuli s výsledkom o jednu priečku nižšie. Po druhej prestávke si Slovensko udržalo pozíciu na 7. mieste.

Prečítajte si tiež:
Vidia deti duchov? Mamičky vyrozprávali skúsenosti, z ktorých mrazí!
Zdroj: facebook.com/Ivona Fialková

Cez šiestu streľbu ju Hasilla jedenkrát opravoval. Následne Slovensko stratilo na treťom úseku dve a pol minúty. Po tretej prestávke sme sa umiestnili po Rusku na 9. mieste. Keď Otčenáš opravoval streľbu trikrát, po 7. streľbe sme sa prepadli až na 11. miesto. Martin Otčenáš končil 12. v poradí.

Celkový výsledok nájdete tu.

Zdroj: Sport.sme.sk, RTVS

Zdroj titulnej foto: facebook.com/Paulína Fialková 

Máte tip? napíšte nám mailom

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií