fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Podoľak: Ruská armáda všetko zamínovala, chce premeniť Cherson na mŕtve mesto

Ak by sa Rusko stiahlo z Chersonu, mesto by naďalej bolo na dostrel delostrelectva ruskej armády na východnom brehu Dnipra.

Máte tip? napíšte nám mailom

10.11.2022 (Webnoviny.sk) – Popredný ukrajinský predstaviteľ „zdvihol varovný prst“ v súvislosti s deklarovaným úmyslom Ruska stiahnuť sa z mesta Cherson na západnom brehu rieky Dnipra. Ako referuje spravodajský web CNN, poradca prezidenta Volodymyra Zelenského Mychajlo Podoľak na Twitteri uviedol, že Rusko „chce premeniť Cherson na ‘mŕtve mesto’“.

Plánuje zmeniť mesto na ruiny

Ruská armáda zamínovala všetko, čo sa dá – byty, kanalizáciu. Delostrelectvo na ľavom (východnom) brehu plánuje zmeniť mesto na ruiny. Takto vyzerá ‘ruský svet’: prišli, nakradli, oslavovali, pozabíjali ‘svedkov’, zanechali ruiny a odišli,“ povedal Podoľak.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine

Ak by sa Rusko stiahlo z Chersonu, mesto by naďalej bolo na dostrel delostrelectva ruskej armády na východnom brehu Dnipra.

Potreba “ticha v médiách”

Hovorkyňa armády na juhu krajiny Natalia Humeňuková v stredu zdôraznila potrebu „ticha v médiách“, keďže operácie v Chersonskej oblasti pokračujú. Dodala, že všetky informácie „treba vnímať kriticky“, čo je zjavný odkaz na ruské vyhlásenie o stiahnutí vojakov z Chersonu na západnom brehu Dnipra.

Prečítajte si tiež:
Húfnice z USA už dorazili na Ukrajinu, zatiaľ potvrdili príchod viac ako 90 percent

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine (fotografie)

Viac k témam: bitka o Cherson, Médiá, rusko-ukrajinský konflikt
Zdroj: Webnoviny.sk – Podoľak: Ruská armáda všetko zamínovala, chce premeniť Cherson na mŕtve mesto © SITA Všetky práva vyhradené.

Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií