Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Policajti zadržali muža, ktorého hľadal Interpol. Osudnou sa mu stala krádež v hodnote necelých päť eur

Zaistené predmety polícia zaslala na expertízu.

3.11.2022 (Webnoviny.sk) – Sereďskí policajti zadržali ďalšieho cudzinca, ktorého hľadal Interpol. Policajnej hliadke predložil 43-ročný muž chorvátsky občiansky preukaz, ktorý bol už na prvý pohľad podozrivý. Lustráciou policajti zistili, že muž je Srb a je hľadaný Interpolom za majetkovú trestnú činnosť.

Ako informovala trnavská polícia na sociálnej sieti, hliadka muža pôvodne riešila pre krádež tovaru v hodnote necelých päť eur v jednom zo seredských obchodných domov. Pri sebe mal aj priesvitné plastové vrecúško s bielou kryštalickou látkou, o ktorej uviedol, že by malo ísť o pervitín, a tiež zelenú sušinu obalenú lepiacou páskou. Zaistené predmety polícia zaslala na expertízu.

Poverený policajt začal vo veci trestné stíhanie pre prečin falšovania a pozmeňovania verejnej listiny, úradnej pečate, úradnej uzávery, úradného znaku a úradnej značky a prečin nedovolenej výroby omamných a psychotropných látok, jedov alebo prekurzorov, ich držanie a obchodovanie s nimi.

Polícia zároveň rieši mužovu extradíciu, teda vydanie cudziemu štátu, na území ktorého sa dopustil trestného činu. V súčasnosti je muž umiestnený v galantskej cele policajného zaistenia.

Viac k témam: Krimi
Zdroj: Webnoviny.sk – Policajti zadržali muža, ktorého hľadal Interpol. Osudnou sa mu stala krádež v hodnote necelých päť eur © SITA Všetky práva vyhradené.

Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií