fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Polícia navrhla obžalovať exposlanca Feriho z troch znásilnení, hrozí mu až 10 rokov väzenia

Kriminalisti ukončili vyšetrovanie prípadu.

Máte tip? napíšte nám mailom

20.10.2022 (Webnoviny.sk) – Česká polícia navrhla obžalovať bývalého poslanca Dominika Feriho z troch prípadov znásilnenia. Informuje o tom portál Novinky.cz s odvolaním sa na vyjadrenie polície prostredníctvom sociálnej a mikroblogovacej siete Twitter.

Polícia o vývoji prípadu informovala vo štvrtok s tým, že „kriminalisti ukončili vyšetrovanie prípadu a na Obvodné štátne zastupiteľstvo pre Prahu 3 zaslali návrh na podanie obžaloby pre tri prípady znásilnenia”.

Podľa predchádzajúcich informácií čelí Feri trestnému stíhaniu za sexuálne obťažovanie a znásilnenie. Obeťami boli údajne dievčatá, s ktorými sa zoznámil na sociálnych sieťach a pozval ich do svojho bytu alebo bytu svojich priateľov, kde sa podľa nich následne dožadoval pohlavného styku. Po zverejnení obvinenia vlani v júni rezignoval na poslanecký mandát. Tento rok 19. mája štátny zástupca zamietol sťažnosť, ktorú Feri podal proti začatiu trestného stíhania.

V prípade odsúdenia hrozí bývalému poslancovi až 10 rokov väzenia, pretože je stíhaný aj za trestný čin znásilnenia spáchaný na dieťati, ktoré dovŕšilo 17 rokov, uviedla v marci polícia.

Viac k témam: Znásilnenie
Zdroj: Webnoviny.sk – Polícia navrhla obžalovať exposlanca Feriho z troch znásilnení, hrozí mu až 10 rokov väzenia © SITA Všetky práva vyhradené.

Prečítajte si tiež:
Rusko predložilo Ukrajine svoje požiadavky na mier a viní Kyjev z pomalého vyjednávania
Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií