fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Polovica Slovákov podporuje sankcie aj za cenu inflácie, vyjadrili sa aj k vstupu Ukrajiny do EÚ a NATO

V rámci regiónu strednej a východnej Európy konsenzus ohľadom odpovedí na vojnu na Ukrajine absentuje.

Máte tip? napíšte nám mailom

1.6.2022 (Webnoviny.sk) – V rámci regiónu strednej a východnej Európy konsenzus ohľadom odpovedí na vojnu na Ukrajine absentuje. Konštatuje to prieskum verejnej mienky Globsec Trends 2022, ktorý meria zmenu postojov v deviatich krajinách strednej a východnej Európy vplyvom vojny na Ukrajine.

Viac o téme: Rusko-ukrajinský konflikt

Zatiaľ čo väčšina ľudí v každej krajine súhlasí so znížením energetickej závislosti na Rusku, podpora sankcií aj za cenu inflácie je jednoznačná v siedmich z deviatich krajín – na Slovensku je podpora presne na 50 percent. Krajiny sa tiež nezhodujú na tom, či by Ukrajina mala vstúpiť do Európskej únie (EÚ) či do Organizácie Severoatlantickej zmluvy (NATO), alebo byť neutrálnou. V šiestich z deviatich krajín existuje zhoda na podpore členstva Ukrajiny v EÚ či NATO, ale na Slovensku, v Bulharsku a v Maďarsku je viac ľudí naklonených možnosti neutrality.

Výsledky reportu sú založené na prieskume verejnej mienky, ktorý sa konal v druhej polovici marca v deviatich krajinách strednej a východnej Európy na vzorke 1 000 respondentov za krajinu. Zber sa uskutočnil v Bulharsku, Českej republike, Estónsku, Litve, Lotyšsku, Maďarsku, Poľsku, Rumunsku a na Slovensku prostredníctvom prieskumných agentúr. Zber koordinovala agentúra Focus.

Prečítajte si tiež:
G7 bude podporovať Ukrajinu tak dlho, ako to bude potrebné, tvrdí kancelár Scholz

Viac k témam: Prieskum, rusko-ukrajinský konflikt
Zdroj: Webnoviny.sk – Polovica Slovákov podporuje sankcie aj za cenu inflácie, vyjadrili sa aj k vstupu Ukrajiny do EÚ a NATO © SITA Všetky práva vyhradené.

Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií