fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Poriadne trápne fotografie nacistického vodcu: Tieto fotky zakázal zverejniť sám Hitler

Nacistický vodca Adolf Hitler sa nechával fotografovať pri rôznych príležitostiach. Nie všetky snímky mu ale boli po chuti, pretože príliš dbal o to, ako pôsobí v mediách a tak sa niektoré snímky rozhodol zakázať, aby neprenikli do tlače.

Máte tip? napíšte nám mailom

Nedokázal si ich však ustriehnuť všetky a tie, ktoré budeš mať možnosť nižšie vidieť sa dostali v tridsiatych rokoch minulého storočia do pamfletu s názvom Deutschland Erwache, čo v preklade znamená Prebudené Nemecko. Jeden takýto pamflet sa zachoval a jeho preklad, rovnako ako i fotografie boli použité v publikácii The Rise of Hitler.

Adolf Hitler v Nemecku zriadil totalitnú diktatúru. Agresívnou politikou voči okolitým krajinám vyvolal v Európe druhú svetovú vojnu. Bol inšpirátorom a hlavným organizátorom masového vraždenia obyvateľstva a vojnových zajatcov v okupovaných krajinách, obzvlášť v Sovietskom zväze. Za nepriateľov Nemecka považoval nielen politických oponentov, ale aj rôzne skupiny obyvateľstva, najmä Židov, Slovanov, homosexuálov a iných. Bol zodpovedný za hmotné a morálne zničenie Nemecka v priebehu vojny.

 

3171147_

hitler fotky

3171151_

hitler fotky

3171148_

 

hitler fotky

 

Máte tip? napíšte nám mailom
Zdroj reflex
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií