fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Postup ruskej tankovej čaty v Chersonskej oblasti nevyšiel, hneď v úvode narazili na mínu a vrátili sa na predošlé pozície

Hovorkyňa ukrajinskej armády na juhu krajiny Natalia Humeňuková vyhlásila, že najlepšou možnosťou pre ruskú armádu je vzdať sa a ruskí vojaci majú informácie, ako to urobiť.

Máte tip? napíšte nám mailom

28.9.2022 (Webnoviny.sk) – Ruské jednotky na juhu Ukrajiny nikam nepostupujú a nie sú schopné vykonávať útočné operácie. Referuje o tom web Ukrajinská pravda s odvolaním sa na hovorkyňu armády na juhu krajiny Nataliu Humeňukovú.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine

Držanie obranných pozícií

Ruská armáda sa podľa jej slov nemôže pohnúť vpred a sústredí sa výlučne na držanie obranných pozícií, ktoré tvoria najmä železobetónové konštrukcie.

„V Chersonskej oblasti, v našom smere, keďže je to voľná plocha a nekonečné stepi, sa niet za čo schovať. Lesov je veľmi málo, a tak využívajú tie opevnenia, ktoré sú veľmi dlho budované, fungujú výlučne v obrannom režime,“ povedala Humeňuková.

Postup tankovej čaty

Okupanti ani nemajú kam postúpiť. „Včera sa pokúsili postúpiť s tankovou čatou. Hneď prvý tank narazil na protitankovú mínu a vybuchol. Ďalšie dva sa okamžite otočili a zaujali svoje predošlé pozície,“ poznamenala Humeňuková.

Dodala, že najlepšou možnosťou pre ruskú armádu je vzdať sa. Zdôraznila, že ruskí vojaci vedia, ako to majú urobiť a disponujú všetkými potrebnými informáciami pre tento účel.

Prečítajte si tiež:
Turecko schváli vstup Švédska a Fínska do NATO, ak Severania splnia jeho desať požiadaviek

Viac k témam: rusko-ukrajinský konflikt, tanky
Zdroj: Webnoviny.sk – Postup ruskej tankovej čaty v Chersonskej oblasti nevyšiel, hneď v úvode narazili na mínu a vrátili sa na predošlé pozície © SITA Všetky práva vyhradené.

Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií