fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Potrebujete naštartovať svoju pamäť, inteligenciu či kreativitu? Podľa výskumu by ste sa mali obklopiť touto farbou

Máte tip? napíšte nám mailom

Podľa nového výskumu farby vplývajú na našu inteligenciu, pamäť i kreativitu. Ktoré nám môžu pomôcť?

Farby nás obklopujú po celý život a je úplne prirodzené, že niektoré máme radšej a niektoré nedokážeme ani vystáť. Nezávisle od nášho výberu však existuje farba, ktorá, ak sa ňou “zaplavíme,” zvýši našu inteligenciu o neuveriteľných 31%. S týmto výsledkom prišli vedci, ktorí však dodávajú, že tento nárast múdrosti je reálny, no len dočasný.

Farbou, ktorá našu inteligenciu zvyšuje o 31%, je červená. Tá dokáže naštartovať našu pamäť a lepšie sa pri nej sústredíme na detaily, ktoré si musíme zapamätať.

Pokiaľ ale potrebujete naplno zapojiť kreativitu, vtedy je lepšie obklopiť sa farbou modrou. Tá totiž pomáha naštartovať umelecké vlohy, ktoré má každý z nás.

Ak by vám ale napadlo tieto dve farby spájať a tak zvýšiť svoje schopnosti na totálne maximum, sklameme vás – takto to nefunguje, pretože každá z nich pôsobí na inú oblasť mozgu.

To tvrdí štúdia, ktorej sa zúčastnilo viac než 600 ľudí. Tí mali počas svojej práci na počítači na monitore nastavené buď modré alebo červené pozadie. Účastníci, ktorí mali pozadie monitora červené, sa dokázali lepšie sústrediť na úlohy, ktoré si vyžadovali detailné spracovanie, a tí, ktorí mali na monitore nastavené modré pozadie, boli pri práci kreatívnejší.

Prečítajte si tiež:
Presnejšie ako ktorýkoľvek horoskop: Deň a mesiac narodenia prezrádzajú, čo máš napísané v osud

 

 

Zdroj: Spring

Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií