fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Poučili sa zo svojho zlyhania počas panického ústupu z Charkovskej oblasti, hodnotí inštitút vojny najnovšie kroky Ruska

Miestne správy obsahujú aj satelitné snímky, ktoré ukazujú, že ruské nákladné trajekty prechádzajú cez rieku Dnipro z obce Kozacke do mesta Nova Kachovka.

Máte tip? napíšte nám mailom

21.10.2022 (Webnoviny.sk) – Rusko pravdepodobne pripravuje presun prvkov vojenského vybavenia zo západného brehu rieky Dnipro na juhu Ukrajiny vzhľadom na predpokladaný postup ukrajinskej armády.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine

Americký Inštitút pre štúdium vojny (ISW) uviedol, že podľa účtov na komunikačnej platforme Telegram „ruské sily zrušili a vyrabovali hasičskú zbrojnicu v meste Cherson a trajektmi odviezli hasičské nákladné vozidlá, ukradnuté civilné vozidlá a rôzne vybavenie domácností cez rieku Dnipro”. ISW dodal, že ruskí vojaci „presúvajú vojenské vybavenie zo západného na východný breh”. Informuje o tom portál news.sky.com.

Miestne správy obsahujú aj „satelitné snímky, ktoré ukazujú, že ruské nákladné trajekty prechádzajú cez rieku Dnipro z obce Kozacke (na západnom brehu) do mesta Nova Kachovka (na východnom brehu),” dodal Inštitút pre štúdium vojny.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine (fotografie)

„Tieto správy naznačujú, že ruskí vojaci pravdepodobne plánovane presúvajú veľký počet personálu a vybavenia zo západného brehu rieky Dnipro,” dodal ISW. „Ruské sily sa pravdepodobne poučili, aspoň čiastočne, zo svojho zlyhania počas panického ústupu z Charkovskej oblasti,” poznamenal inštitút.

Prečítajte si tiež:
Fínsko formálne požiada o členstvo v NATO, potvrdil to aj prezident Niinistö

Viac k témam: Cherson, rusko-ukrajinský konflikt
Zdroj: Webnoviny.sk – Poučili sa zo svojho zlyhania počas panického ústupu z Charkovskej oblasti, hodnotí inštitút vojny najnovšie kroky Ruska © SITA Všetky práva vyhradené.

Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií