fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Myslíš, že tvoj aktuálny vzťah je ten pravý a mohol by vydržať celý život? Ak sa nájdeš v týchto znakoch, zrejme je to tak

V začiatkoch sa zdá byť každý vzťah krásny a ideálny, no len málokedy sa tak javí aj po dlhšej dobe. Ak si však vo vzťahu a máš pocit, že práve tento je ten pravý, možno je to skutočne tak. Pokiaľ sa nájdeš v týchto 7 znakoch, môžeš sa tešiť, lebo zrejme sa tvoj pocit nemýli.

Žijeme v dobe, kedy sa každý ženie za dokonalosťou a ideálnosťou. Lenže nikto a nič nie je dokonalé a ani ideálne. Ale tak to má byť, veď inak by bolo všetko príliš všedné a nudné a to predsa nechceme. Netreba sa preto hnať za “dokonalým” vzťahom, pretože žiaden vzťah nie je ideálny. Ak si ale vo vzťahu a máš dojem, že práve ten by mohol byť ten pravý, možno sa predsa len nemýliš. Teraz sa to dozvieš.

 

1. Si spokojný s tým, čo máš

Ako sme už písali, dokonalosť neexistuje, a tak sa netreba hnať za niečim, čo nie je. Mali by sme si uvedomovať naše aj partnerove chyby a postaviť sa k ním rovnako – brať ich také, aké sú, prípadne na nich spoločne popracovať. Veď čaro lásky a vzťahu je z veľkej časti o tom, že sa milujete takí, akí ste.

 

2. Ste sami sebou

Všetky vzťahy sa zakladajú na dobrej komunikácii a inak to nie je ani v tom partnerskom. Od dobrej komunikácie závisí všetko, teda aj to, čo všetko dokážeme partnerovi o sebe povedať skutočne všetko. Ak ide totiž o “pravý vzťah,” človek pred svojím partnerom nemá tajomstvá a nebojí sa mu povedať o svojich prehreškoch, zlých stránkach, strachoch, či minulosti. Pokiaľ toto vo svojom vzťahu máš, môžeš sa tešiť, pretože tvoja polovička ti dáva niečo špeciálne, čo hoc kto nedostane – samú seba.

 

3. Spoločné rozhodovanie

Rozhodovať sa vo vzťahu spoločne by malo byť akousi samozrejmosťou, hoc to občas znamená aj hádku. Lenže aj hádať sa treba vedieť. Partneri by sa nemali hádať s cieľom stoj čo stoj presadiť si svoj názor, ale s cieľom vysvetliť svoj postoj a pocity, na základe čoho sa dá dospieť ku kompromisom. Vzťah je ale aj o tom, vedieť niekedy ustúpiť, to však musí platiť obojstranne.

 

4. Dôvera

Vzťah bez dôvery vôbec nie je dobrým vzťahom, v ktorom by chcel človek zotrvať. Veď koho by bavilo žiť v neustálom strachu, či ho náhodou jeho polovička nepodvádza alebo nechce vymeniť za niekoho iného. Ak si však s partnerom dôverujete, môžete sa považovať za skutočne šťastný pár, ktorý spolu dokáže zdieľať všetko a navyše si veríte.

 

Pokračovanie na ďalšej strane

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií