fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Pred ukrajinský súd sa postavil prvý ruský vojak, na začiatku invázie na ulici popravil dôchodcu (video)

Vadim Šišimarin v obci Čupachivka na severovýchode Ukrajiny strelil do hlavy 62-ročného Ukrajinca.

Máte tip? napíšte nám mailom

13.5.2022 (Webnoviny.sk) – V piatok sa začal prvý proces s ruským vojakom obvineným zo zabitia ukrajinského civilistu počas invázie Moskvy na susednej Ukrajine.

Viac o téme: Rusko-ukrajinský konflikt

V malej sieni v ukrajinskej metropole Kyjev sa pred sudcu postavil 21-ročný Vadim Šišimarin, ktorý je obvinený z toho, že v obci Čupachovka na severovýchode Ukrajiny strelil do hlavy 62-ročného Ukrajinca. Hrozí mu až doživotný trest odňatia slobody.

Vražda sa stala v prvých dňoch vojny. Člen tankovej posádky Šišimarin po zadržaní priznal, že civilistu zastrelil. „Dostal som rozkaz strieľať. Vystrelil som naňho jednu dávku, spadol a pokračovali sme,“ povedal obvinený Rus, ktorého vyhlásenie je jedno z prvých priznaní v podaní ruských okupantov.

Viac k témam: Poprava, rusko-ukrajinský konflikt, Súd, vojenská invázia, Vojnové zločiny
Zdroj: Webnoviny.sk – Pred ukrajinský súd sa postavil prvý ruský vojak, na začiatku invázie na ulici popravil dôchodcu (video) © SITA Všetky práva vyhradené.

Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií