fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Prezident udelil milosť mamičke, u ktorej našli drogy. Aby jej dcérka nešla do domova.

Máte tip? napíšte nám mailom

Prezident Andrej Kiska udelil obvinenej mamičke milosť.

Situácia, kedy udeľuje prezident milosť je veľmi citlivá. Viacerí ľudia sú na takéto veci hákliví z prostého dôvodu. Spravodlivosť podľa nich platí pre každého. Sú však prípady, pred ktorými si nemôžeme zatvárať oči a ak je v nich cítiť zlepšenie, môže byť rozhodnutie prezidenta udelit milosť naozaj správnym rieením. Pred niekoľkými rokmi našli žene v byte drogy. Ona tvrdila, že o nich nevedela. Medzitým sa jej narodila dcérka, ktorej v prípade väzenia matky hrozí detský domov. Takto odôvodnil milosť žene prezident Slovenskej republiky, Andrej Kiska.

MILOSŤ PRE VZORNÚ MAMIČKU
Pred štyrmi rokmi ju súd odsúdil na štyri roky väzenia. Narodila sa jej však dcérka. Sama sa o ňu vzorne stará, chodí do práce. Všetci ju chvália. A teraz, keď bude mať maličká štyri roky, by mala ísť mama do väzenia. A dcérka by možno skončila v detskom domove.
Rozhodol som sa jej dať podmienečnú milosť. Ak ďalších päť rokov neurobí nič protizákonné, tak do väzenia ísť nemusí. V opačnom prípade si bude musieť pôvodný trest odsedieť.
Ženu odsúdili za to, že v dome, kde bývala so svojím partnerom, našli pred ôsmimi rokmi drogy. Na súde tvrdila, že o nich nevedela. Neuverili jej.
Neviem, ako to v skutočnosti bolo. Ale viem jedno: jej život za posledné roky je dôkazom toho, že si zaslúži, aby dostala šancu. Pre ňu, pre maličkú aj pre našu spoločnosť je to najlepšie riešenie.

Prečítajte si tiež:
Aplikácia "SMART KARANTÉNA" by mala nahradiť štátnu karanténu už od piatka

Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií