fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Aplikácia “SMART KARANTÉNA” by mala nahradiť štátnu karanténu už od piatka

Smart karanténu by mohli spustiť v piatok 22. mája. Závisí to od testovacej fázy.

Máte tip? napíšte nám mailom

Všetko však nasvedčuje tomu, že v piatok smart karanténu spustia. Potvrdil to Ján Bučkuliak z permanentného krízového štábu a premiér Igor Matovič (OĽaNO) na tlačovej konferencii. Zdôraznil, že štátna karanténa sa zavedením smart karantény neruší.

Aplikácia

Aplikáciu je možné si stiahnuť ešte po vyplnení formulárov na webe korona.gov.sk. Nainštalovať si ju musíte ešte pred príchodom na Slovensko. Na hraniciach poliícia zoskenuje kód z apikácie čím si ju overia a aktivujú.

Mobil s nainštalovanou aplikáciou bude zároveň v nepravidelných intervaloch vyzývať, aby ste sa odfotili a dokázali, že máte mobil stále pri sebe a neneachali ste ho niekde.

Dodržiavanie smart karantény môže kontrolovať aj polícia, pričom pri porušení ti hrozí pokuta až  1 650 eur. Na tretí deň po návrate by si cez aplikáciu objednáte vyšetrenie na nový koronavírus.

Fungovanie aplikácie

Smart karanténa by mala fungovať už od piatka 22. mája. Momentálne je však v testovacej fáze. Teoretické zdržanie by mohli nastať aj na strane Googlu alebo Apple. Obe firmy totiž musia aplikácie schváliť, aby bola možná nainštalácia.

Prečítajte si tiež:
NEUVERITEĽNÉ: Tieto celebrity sú rovnako staré, no pri pohľade na ne tomu nebudeš chcieť veriť! Áno, aj toto dokážu gény

 

Máte tip? napíšte nám mailom
Zdroj tasr
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií