fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Český prezident Miloš Zeman prevetral svoj nafukovací čln

Prezident Miloš Zeman je na dovolenke na Vysočine.

Máte tip? napíšte nám mailom

Tradične si poplával na svojom obľúbenom gumovom člne Challenger 300 a navštívil prameň rieky Oslavy, píšu novinky.cz . Jeho hovorca Jiří Ovčáček to uviedol na Twitteri. Ovčáček oznámil, že na Vysočine Zeman bude “pár dní”. V stredu by mal na Pražskom hrade prijať amerického ministra zahraničia Mikea Pompea.

Zeman trávil dovolenku na člne

Zeman si už tento rok vybral dovolenku od začiatku do konca júla, trávil ju na zámku v Lánoch. Na Vysočinu, kde je spoluvlastník nehnuteľnosti v Novom Veselí, sa vydal až teraz. V sobotu hovorca Ovčáček zverejnil fotografie prezidenta v jeho žlto-modrom nafukovacom člne, v nedeľu pridal fotografiu z prameňa Oslavy.

,,Vypravil som sa dnes k turistickému prameňu rieky Oslavy. Po nedávnom ničeniu vandalmi bol starostom Nového Veselí Zdeňkom Křivánky a jeho kolegami krásne opravený. Ďakujem za skvele odvedenú prácu!” citoval hovorca prezidenta. Zeman sa v minulosti pri prameni pravidelne stretával so svojimi priateľmi, zúčastnil sa aj pochodov, ktoré usporiadal miestna TJ Sokol.

https://twitter.com/PREZIDENTmluvci/status/1292143579930873858?s=20

Zeman na Vysočine bude podľa hovorcu pobudne “pár dní”. “Aký bude program, to záleží plne na pánovi prezidentovi,” dodal. V stredu by mal byť Zeman späť na Pražskom hrade, pretože ho čaká schôdzka americkým ministrom zahraničia.

Prečítajte si tiež:
AKTUÁLNE: Nemecká protiteroristická jednotka zadržala 10 islamistov

Do Nového Veselí na Vysočine Zeman jazdí každoročne, v posledných rokoch však začal viac voľna tráviť na zámku v Lánoch, ktorý slúži ako vidiecke prezidentské sídlo. V Lánoch si tiež stavia dom, do ktorého by sa chcel nasťahovať po skončení prezidentského mandátu.

Dovolenku má teraz okrem prezidenta aj vláda, ktorej vládne prázdniny skončia 17. augusta.

 

Máte tip? napíšte nám mailom
Zdroj novinky

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií