fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Prezidentka podpísala zákon o profesionálnych náhradných rodičoch, parlament vyhovel jej pripomienkam

Zákon o profesionálnych náhradných rodičoch rieši povinnosti, odmeňovanie, predpoklady na výkon práce, špecifiká pracovného pomeru, ale aj ostatné náležitosti pracovnoprávnych vzťahov profesionálnych náhradných rodičov.

Máte tip? napíšte nám mailom

15.11.2022 (Webnoviny.sk) – Prezidentka SR Zuzana Čaputová v utorok podpísala zákon o profesionálnych náhradných rodičoch. Zákon najskôr vetovala a Národná rada SR pri prelomení veta vyhovela jej pripomienkam. Informoval o tom hovorca prezidentky Martin Strižinec.

Čaputová namietala, že niektoré ustanovenia zákona sú v rozpore s ústavou a Dohovorom o ochrane ľudských práv a základných slobôd a žiadala, aby sa od záujemcov o prácu náhradného rodiča a ďalších osôb v spoločnej domácnosti nevyžadovali informácie o náboženskej príslušnosti, národnosti a materinskom jazyku.

Zákon o profesionálnych náhradných rodičoch rieši povinnosti, odmeňovanie, predpoklady na výkon práce, špecifiká pracovného pomeru, ale aj ostatné náležitosti pracovnoprávnych vzťahov profesionálnych náhradných rodičov. Súčasné postavenie profesionálneho náhradného rodiča je podľa návrhu neudržateľné a spôsobuje problémy zamestnancom aj zamestnávateľom.

Podľa ministerstva práce, sociálnych vecí a rodiny zákon utvára podmienky, ktoré budú motivovať k zotrvaniu v práci profesionálnych náhradných rodičov a zároveň oslovia ďalších záujemcov.

Viac k témam: náhradné rodičovstvo
Zdroj: Webnoviny.sk – Prezidentka podpísala zákon o profesionálnych náhradných rodičoch, parlament vyhovel jej pripomienkam © SITA Všetky práva vyhradené.

Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií