fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Príbuzný exministra Žigu sa má postaviť pred súd v decembri

Štefan Žiga bol pôvodne obvinený, že odovzdal úplatky v celkovej výške 175-tisíc eur.

Máte tip? napíšte nám mailom

17.11.2022 (Webnoviny.sk) – Špecializovaný trestný súd v Pezinku vytýčil na 5. decembra začiatok súdneho procesu, v ktorom čelí obžalobe Štefan Žiga, príbuzný bývalého ministra hospodárstva a životného prostredia Petra Žigu. Ako vyplýva z rozpisu pojednávaní súdu, dotyčný je stíhaný pre trestný čin podplácania.

Štefan Žiga bol pôvodne obvinený, že odovzdal úplatky v celkovej výške 175-tisíc eur. Tie mali v období rokov 2016 až 2020 smerovať bývalému šéfovi Národnej jednotky finančnej polície Národnej kriminálnej agentúry (NAKA) Bernardovi Slobodníkovi, ale aj bývalému šéfovi Kriminálneho úradu finančnej správy (KÚFS) Ľudovítovi Makóovi.

Vo veci podplácania Makóa však nakoniec Generálna prokuratúra SR prostredníctvom paragrafu 363 Trestného poriadku zrušila Štefanovi Žigovi obvinenie. Peniaze pre Slobodníka sa mali týkať vyšetrovania kauzy známej ako Valčeky, v ktorej išlo o nadmerné odpočty DPH.

Viac k témam: kauza Valčeky, Súdy
Zdroj: Webnoviny.sk – Príbuzný exministra Žigu sa má postaviť pred súd v decembri © SITA Všetky práva vyhradené.

Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií