fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Princ William v boji proti koronavírusu: Vracia sa ako pilot

Princ William čelí svojim povinnostiam budúceho kráľa. Manžel Kate Middleton je pripravený stať sa opäť pilotom a pomáhať v prvej línii v boji proti koronavírusu.

Máte tip? napíšte nám mailom
Princ William sa nedokáže len tak bezmocne prizerať, ako Veľká Británia bojuje proti koronavírusu. Je rozhodnutý vrátiť sa k svojej práci pilota v záchranných zložkách. 

Princ William je rozhodnutý pomáhať

Spojené kráľovstvo rovnako ako väčšina krajín na svete uvaľuje na svojich obyvateľov obmedzenia, ktoré vedú k zastaveniu epidémie koronavírusu. A kráľovská rodina sa snaží dopad problémov, ktoré koronavírus spôsobuje, zmierniť. Kate Middleton a princ William boli veľmi veľkorysí a rozhodli sa darovať 5 miliónov libier organizácii, ktorá sa venuje boju za duševné zdravie. Na linku tejto organizácie telefonujú tisícky Angličanov a psychlógovia sa im snažia pomôcť a poradiť, čo robiť, aby sa cítili menej izolovaní.
Princ William
Foto: TASR/AP
Princ William však nemá v úmysle so svojou pomocou skončiť iba pri finančnej podpore. Ako uvádza britský bulvárny magazín The Sun, napriek svojim kráľovským povinnostiam sa manžel Kate Middleton chce zúčastniť boja proti koronavírusu tým, že sa opäť stane pilotom leteckej záchrannej služby. A budúci kráľ túto prácu už dôverne pozná. V minulosti bol totiž pilotom vrtuľníka lekárskej pohotovosti.

Poďakovanie od kráľovskej rodiny

Od začiatku, ako epidémia koronavísu prepukla, vo Veľkej Británii vzdáva kráľovská rodina hold zdravotníckym pracovníkom. Tých už viackrát označili ako “každodenných hrdinov”.

Minulý štvrtok 26. marca 2020 zverejnili manželia z Cambrige skutočne roztomilé video, na ktorom ich deti tlieskajú všetkým, ktorí zachraňujú životy ľudi od začiatku epidémie koronavírusu. „Všetkým lekárom, zdravotným sestrám, opatrovateľom, praktickým lekárom, farmaceutom, dobrovoľníkom a ostatným zamestnancom NHS, ktorí neúnavne pracujú na tom, aby pomohli tým, ktorých sa týka # COVID-19: ďakujem,“  píše sa v texte pod videom.
Táto pocta zdravotníckym pracovníkom neuveriteľne dojala fanúšikov kráľovskej rodiny. „Och, je to také roztomilé. Všetci sú už takí veľkí,“ povedal jeden z nich. Ďalší dodáva: „Je to to najlepšie, čo som dnes videl.”  Fanúšikovia kráľovskej rodiny sú tiež prekvapení tým, ako najmladší syn Kate a Williama vyrástol: „Ach, je to také pekné! Nemôžem uveriť, ako veľmi už Louis vyrástol. Krásna malá rodina,“ píše jedna z fanúšičiek. 

 

Máte tip? napíšte nám mailom
Zdroj gala

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií