fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Prípad vraždy mafiána Niguta je už na súde, obžalovanej dvojici vytýčil termín pojednávania

Pozostatky príslušníka východoslovenského podsvetia Róberta Niguta polícia vykopala 14. júla 2022 pri obci Dolný Chotár v okrese Galanta.

Máte tip? napíšte nám mailom

12.11.2022 (Webnoviny.sk) – Špecializovaný trestný súd vytýčil na pracovisku v Banskej Bystrici na 8. a 9. decembra hlavné pojednávanie s Radovanom V. a Ladislavom A., ktorí sú stíhaní pre zločin úkladnej vraždy. Obžalobu na dvojicu podal Úrad špeciálnej prokuratúry v septembri tohto roku v súvislosti so smrťou príslušníka východoslovenského podsvetia Róberta Niguta.

Našli sa pozostatky

Jeho pozostatky polícia vykopala 14. júla 2022 pri obci Dolný Chotár v okrese Galanta. Identitu obete potvrdila následne analýza DNA.

Najvyšší súd SR potvrdil v apríli 2018 Nigutovi doživotný trest za členstvo v zločineckej skupine Róberta Okoličányho a viacero vrážd. Už vtedy bol však nezvestný a konalo sa proti nemu ako proti ušlému, pričom hľadaný bol aj Interpolom. Nigut zmizol v roku 2013 po tom, čo sa mu v lokalite Jahodná pri Košiciach nepodarilo na objednávku zavraždiť podnikateľa z Gelnice.

Štyria obvinení

Z vraždy Niguta obvinili pôvodne štyroch ľudí, okrem Radovana V. a Ladislava A. aj Františka D. ml. a Juraja B. Tí podľa medializovaných informácii spolupracujú s orgánmi činnými v trestnom konaní.

Viac k témam: Mafia, Súd, Vražda, Zločinecká skupina
Zdroj: Webnoviny.sk – Prípad vraždy mafiána Niguta je už na súde, obžalovanej dvojici vytýčil termín pojednávania © SITA Všetky práva vyhradené.

Prečítajte si tiež:
Jedenie zvieracích výkalov či iné zvrátené výzvy. Žilinka nechal preveriť platformu, ktorú spravuje Sulíkov syn
Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií