fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Prvé búrky vzniknú skoro ráno. Takto sa budú rozširovať po Slovensku

Už onedlho začnú na našom území vznikať prvé búrky, ktoré sa objavia na juhu územia a postupne sa budú rozširovať cez naše územie smerom k severu. Nedeľa bude na viacerých miestach búrlivá.

Máte tip? napíšte nám mailom

Prvú polovicu víkendu máme za sebou a druhú pred sebou. Zatiaľ čo sobota sa niesla v znamení pokojného a teplého počasia, nedeľa bude úplne iná.

Počasie bude premenlivé, veľmi búrlivé a naše územie čakajú plošnejšie zrážky, ktoré zasiahnu aj vypriahnutý západ krajiny.

Prvé búrky s východom slnka

Nedeľa začne hneď búrlivo. Prvé búrky by sa mali začať vytvárať ešte pred 6:00 v oblasti južného Slovenska na juhu Nitrianskeho a Banskobystrického kraja.

Podľa aktuálnych výstupov numerických modelov sa búrky začnú postupne rozširovať smerom k severu.

Na obed už búrky na viacerých miestach

Už okolo obeda sa treba pripraviť na to, že búrlivo bude na viacerých miestach nášho územia, pričom za sebou budeme mať už aj intenzívnejšie búrky.

Postupne sa najmä počas popoludnia očakávajú búrky hneď na viacerých miestach nášho územia.

Najnebezpečnejším sprievodným javom nedeľňajších búrok bude prívalový dážď a v jadrách búrok aj krúpy. Neočakávajú sa však silnejšie poryvy vetra. Búrky by sa tak od juhu mali rozširovať smerom k severu.

Máte tip? napíšte nám mailom
Zdroj imeteo
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií