fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Putin už roky tára o agresii Západu, britský minister vylúčil inváziu NATO do Ruska

Wallace zároveň spochybnil Putinove slová o obkľúčení Ruska alianciou, keďže spoločné hranice s NATO tvoria iba 6 % pozemných hraníc.

Máte tip? napíšte nám mailom

9.5.2022 (Webnoviny.sk) – Ruský prezident Vladimir Putin sa svojou pondelňajšou vojenskou prehliadkou v Moskve na počesť Dňa víťazstva nad fašizmom snaží zastrašiť svet. Ako referuje spravodajský web BBC, tvrdí to britský minister obrany Ben Wallace.

Viac o téme: Rusko-ukrajinský konflikt

Šéfa Kremľa tiež obvinil z toho, že hovorí „rozprávky“ vrátane tvrdení, že Organizácia Severoatlantickej zmluvy (NATO) sa pripravuje na útok na Rusko. „Prezident Putin už mesiace a roky uvádza množstvo rozprávkových tvrdení. Keby to nebolo také tragické, bolo by to zábavné, ale nie je,“ povedal Wallace.

Putin podľa neho mnohých ľudí uvádza do omylu tvrdením, že Rusko je obkľúčené. „Hranice s NATO tvoria 6 % pozemných hraníc Ruska. To nie je obkľúčenie,“ poznamenal Wallace.

„Myslím si, že verí tomu, čomu veriť chce. Je to mierny záblesk zúfalstva. Dovoľte mi však kategoricky uviesť, že NATO, Británia a východná Európa neplánujú inváziu do Ruska a nikdy tak neurobili,“ skonštatoval Wallace.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine (fotografie)

Viac k témam: Deň víťazstva nad fašizmom, rusko-ukrajinský konflikt, vojenská invázia, Vojenská prehliadka
Zdroj: Webnoviny.sk – Putin už roky tára o agresii Západu, britský minister vylúčil inváziu NATO do Ruska © SITA Všetky práva vyhradené.

Prečítajte si tiež:
Turecko schváli vstup Švédska a Fínska do NATO, ak Severania splnia jeho desať požiadaviek
Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií