fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Putin zámerne prekrúca históriu, podľa Blinkena tým chce ospravedlniť vojnu na Ukrajine

Antony Blinken to uviedol vo vyhlásení, ktoré zverejnil v predvečer výročia porážky nacistického Nemecka v druhej svetovej vojne.

Máte tip? napíšte nám mailom

7.5.2022 (Webnoviny.sk) – Ruský prezident Vladimir Putin podľa amerického ministra zahraničných vecí Antonyho Blinkena prekrúca históriu, aby ospravedlnil nevyprovokovanú vojnu na Ukrajine.

Vyjadril sa takto vo vyhlásení, ktoré zverejnil v predvečer výročia porážky nacistického Nemecka v druhej svetovej vojne. Informuje o tom portál bbc.com.

Viac o téme: Rusko-ukrajinský konflikt

Rusko tvrdí, že zámerom jeho boja na Ukrajine je „denacifikácia” krajiny. Moskva to hlása od roku 2014, v ktorom anektovala ukrajinský polostrov Krym. Minulý mesiac Blinken navštívil Kyjev, kde sa stretol s prezidentom Volodymyrom Zelenským a sľúbil ďalšiu pomoc Ukrajine.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine (fotografie)

Viac k témam: rusko-ukrajinský konflikt, vojenská invázia
Zdroj: Webnoviny.sk – Putin zámerne prekrúca históriu, podľa Blinkena tým chce ospravedlniť vojnu na Ukrajine © SITA Všetky práva vyhradené.

Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií