fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Putin zrušil útok na mariupoľskú oceliareň Azovstaľ a Šojguovi poďakoval za úspešné dobytie mesta

Útok na oceliareň je podľa ruského prezidenta nepraktický, preto nariadil prísnu blokádu.

Máte tip? napíšte nám mailom

21.4.2022 (Webnoviny.sk) – Ruský prezident Vladimir Putin nariadil armáde, aby zrušila plány na útok na oceliareň Azovstaľ v obliehanom ukrajinskom meste Mariupoľ. Namiesto toho vyzval ruské sily, aby priemyselnú oblasť zablokovali tak, aby z nej „neunikla ani mucha“.

Viac o téme: Rusko-ukrajinský konflikt

Počas v televízii odvysielaného stretnutia s ministrom obrany Sergejom Šojguom šéf Kremľa povedal, že by bolo nepraktické zaútočiť na masívny priemyselný areál, ktorý má rozsiahly podzemný bunker. Údajne sa v oceliarni skrýva viac ako 2 000 ukrajinských vojakov a tiež zhruba 1 000 civilistov, informuje spravodajský portál BBC.

Šojgu Putinovi povedal, že okrem Azovstaľu ruské sily dobyli Mariupoľ. Putin mu zagratuloval za úspešnú operáciu, ktorú nazval oslobodením mesta.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine (fotografie)

Viac k témam: rusko-ukrajinský konflikt, vojenská invázia
Zdroj: Webnoviny.sk – Putin zrušil útok na mariupoľskú oceliareň Azovstaľ a Šojguovi poďakoval za úspešné dobytie mesta © SITA Všetky práva vyhradené.

Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií