fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Putina o vojne informujú operační velitelia, Šojgu však nie. Podľa Britov sa mu vojaci i dôstojníci vysmievajú

Minister obrany Sergej Šojgu sa dostal na okraj pre problémy, ktorým Rusko čelí na Ukrajine.

Máte tip? napíšte nám mailom

29.8.2022 (Webnoviny.sk) – Ruské vedenie odsunulo ministra obrany Sergeja Šojgua „na okraj“ a prezidenta Vladimira Putina o vojne na Ukrajine informujú operační velitelia. Dôvodom sú problémy, ktorým Rusko čelí na Ukrajine.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine

Vo svojej pondelkovej správe o vojne to na základe informácií rozviedky uvádza britské ministerstvo obrany, na ktoré sa odvoláva spravodajský portál Sky News.

Rezort tiež uviedol, že sa ruskí dôstojníci a vojaci „pravdepodobne bežne vysmievajú” Šojguovi za jeho neefektívne vedenie, keďže ruský pokrok na Ukrajine sa zastavil.

Predtým, ako sa Šojgu stal ministrom obrany Ruska, strávil väčšinu svojej kariéry v stavebnom sektore a na ministerstve pre mimoriadne situácie a podľa britského ministerstva obrany „pravdepodobne dlho zápasí s tým, aby prekonal svoju povesť, že nemá podstatné vojenské skúsenosti“.

Viac k témam: rusko-ukrajinský konflikt, vojenská invázia
Zdroj: Webnoviny.sk – Putina o vojne informujú operační velitelia, Šojgu však nie. Podľa Britov sa mu vojaci i dôstojníci vysmievajú © SITA Všetky práva vyhradené.

Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií