fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Putinove prejavy sú pretkané pohŕdaním Západom a jeho snom je Európa pod ruskou čižmou, tvrdí poradca Zelenského

Ruský vodca Vladimir Putin podľa neho pohŕda západným svetom, tradičným systémom medzinárodných vzťahov a medzinárodným právom.

Máte tip? napíšte nám mailom

5.10.2022 (Webnoviny.sk) – Popredný ukrajinský predstaviteľ v stredu vyzval západných lídrov, aby prestali premýšľať o Rusku cez optiku „normálnosti“, v ktorej rokovania predstavujú možnosť. Referuje o tom spravodajský web CNN.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine

Poradca ukrajinského prezidenta Volodymyra Zelenského Mychajlo Podoľak uviedol, že „západní politici sa musia zbaviť ilúzie o ‘normálnosti Ruskej federácie’ v súvislosti s rokovaniami. „Počúvajte Putinove prejavy. Sú pretkané pohŕdaním západným svetom, tradičným systémom medzinárodných vzťahov a medzinárodným právom. Jeho snom je Európa pod ‘ruskou čižmou’,“ povedal Podoľak.

Ruský prezident Vladimir Putin v stredu podpísal zákony o začlenení štyroch ukrajinských regiónov do Ruska. Týmto krokom dokončuje anexiu uskutočnenú v rozpore s medzinárodným právom.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine (fotografie)

Viac k témam: rusko-ukrajinský konflikt
Zdroj: Webnoviny.sk – Putinove prejavy sú pretkané pohŕdaním Západom a jeho snom je Európa pod ruskou čižmou, tvrdí poradca Zelenského © SITA Všetky práva vyhradené.

Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií