fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Vyberte ich podľa feng-šuej: TIETO rastliny sľubujú zdravie, peniaze aj idylický vzťah

Máte tip? napíšte nám mailom

Feng šuej je starodávne čínske umenie, ktorým sa v domácnosti vytvára pozitívny tok energií. Spadajú doň pravidlá o zariadení obývacieho priestoru, rozmiestnení jednotlivých predmetov, ale aj výber kvetov do izieb. Máte doma tie správne?

Toto staré umenie má za následok prílev dostatku harmónie do vášho okolia. Kto by nechcel byť úspešný v práci, mať zdravú rodinu, či šťastie v láske? Týmto veciam môže dopomôcť správne rozloženie rastlín vo vašej domácnosti.

Väčšinou sa pri kúpe kvetov rozhodujeme intuitívne, avšak treba myslieť najmä na miestnosť, v ktorej ich ponecháme. Každá totiž vyžaruje inú vibráciu a pokiaľ si s výberom rastliny nedáte pozor, môžete zatočiť s energiami.

Kam s tým kvetom?

feng šuej rastliny
Učenie feng šuej sľubuje, že správnym rozmiestnením kvetov si do domácnosti navodíte pozitívnu atmosféru. Zdroj: pexels.com

Obývacia izba – miesto stretnutí, najčastejšieho pobytu, je tu najviac miesta pre aranžovanie. Umiestňujeme sem kvitnúce i stálozelené rastliny podľa vlastného výberu, oživením môže byť čerstvá kytica na stole; harmonicky tu pôsobí soleirolia – najmä na rodinné šťastie.

Spálňa – pokojné a tiché miesto, dôležité je, aby boli kvety guľatolisté (špicaté listy vytvárajú ša energiu – jedovaté šípy). Svojimi obrovskými listami zachytáva energiu a harmonizuje ju lipka africká.

Prečítajte si tiež:
Najmúdrejší 11-ročný študent na vysokej škole

Kuchyňa – druhá najdôležitejšia miestnosť v dome, mala by byť harmonicky, zmysluplne a výrazne zariadená. Na parapete sa bude dariť bylinkám ako je pažítka, ktorá vyrovnáva nerovnováhy a u žien podporuje ženskosť, alebo petržlen, ktorý podporuje harmóniu a komunikáciu.

Detská izba – miestnosť povzbudzujúca radosť, hravosť, fantáziu. Vhodný je zelenec chocholatý, valota purpurová, či filodendron – čistia a vyrovnávajú energiu v miestnosti.

Pracovňa – miesto na sústredenú činnosť, najvhodnejšie je umiestniť kvety na pracovný stôl – rezané alebo v kvetináči. Výborná je amarylka, zornica, ktorá pôsobí veľmi inšpiratívne.

Okrem spomenutých si, samozrejme, môžete zadovážiť aj iné. Tu je pár tipov!

  • orchidea či lotos symbolizujú hojnosť, dokonalosť či duchovný rozvoj a hodia sa najmä na podporu a rast vašej kariéry
  • figovník kaučukový, čínska ruža alebo fikus (rastliny, ktoré majú kmeň) sú perfektné na podporu zdravia a životnej sily
  • jemné pivonky symbolizujú lásku a romantiku – ideálne pre váš harmonický vzťah
feng šuej rastliny
Zdroj: pexels.com

Tohto sa vyvarujte!

Nevhodným kvetom či zlým umiestnením môžete energiu aj narušiť. Napríklad kaktusy, či iné pichľavé, ale i popínavé rastliny sú vhodné na chodbu, pred vchodové dvere, či na miesta, ktorými len prechádzame. Plnia totiž ochrannú funkciu a ak sú v miestnostiach, v ktorých sa zdržiavate, táto funkcia sa zmení na útočnú. A vás v domácnosti čakajú nedorozumenia.

Prečítajte si tiež:
Pánske účesy vystrihané do dokonalosti. Inšpiruj sa a buď IN!

Vyvarujte sa sušených kvetov, sú to mŕtve kvety a táto negatívna energia sa šíri do príbytku. Najviac životnej sily čchi majú rastliny k kvetináčoch.

feng šuej rastliny
Vyvarujte sa mŕtvym kvetom. Zdroj: pexels.com

Kvety s ostrými špicatými listami pôsobia ako povestné šípy, na čo mieri, to „zabíjajú”, čiže likvidujú tok priaznivej energie. Ak máte také v obľube, starostlivo zvažujte, kam ich umiestnite. Naopak, tie s okrúhlymi listami zvyšujú prosperitu.

Je známe, že rastliny v blízkosti elektroniky zmierňujú elektronický smog. A najdôležitejšia vec – pravidelná starostlivosť. Predsa nemôžete očakávať priaznivý tok energie od zaprášeného kvetu.

Zdroj: fengshui-perfectlife.sk, fitastyl.sk

Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií