fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Má len 12 rokov, je Rómka a výškou svojho IQ tromfla Hawkinga i Einsteina!

Máte tip? napíšte nám mailom

12-ročná Nicole je malým géniom, pri ktorom by sme mali zabudnúť na predsudky.

Nicole Barr má len 12 rokov a spolu so svojimi rodičmi žije vo Veľkej Británii. A aj keď sa na prvý pohľad ničím neodlišuje, predsa len je iná. Výškou svojho IQ totiž prekonala aj takých géniov akými sú Stephen Hawking či Albert Einstein.

girl2

Tínedžerka totiž v IQ teste dosiahla výsledok 162, pričom IQ oboch spomenutých géniov je 160. Vďaka svojej inteligencii sa tak zaradila medzi 1% populácie. Len pre porovnanie, IQ priemerného dospelého človeka je 100 a každého, kto dosiahne v teste výsledok nad 140, možno považovať za génia.

girl

Samotná Nicole sa pre média vyjadrila, že bola v šoku, keď jej oznámili výsledky testu. Podľa slov jej otca však vždy bola vedomostne omnoho vyspelejšia než jej rovestníci a kompletnú algebru dokázala vypočítať ešte skôr než mala 10 rokov.

girl3

Mladučká Rómka, ktorá v súčasnosti navštevuje akadémiu Burnt Mill v Harlowe a dúfa, že sa z nej raz stane lekárka, je dôkazom toho, že farba pleti nerozhoduje o schopnostiach či inteligencii a je príkladom pre mnohých.

Prečítajte si tiež:
Kedysi Coca-Cola predala 9 nápojov za deň, dnes sú ich takmer 2 miliardy. Poznáte históriu najpopulárnejších nápojov na svete?

 

 

Zdroj: Collective EVOLUTION

Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií