fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Nechceli ju pustiť v kostole do spoločnej lavice k ostatným deťom: Prípadom rómskeho dievčaťa sa už zaoberá NAKA

Máte tip? napíšte nám mailom

Trnava 27. mája (TASR) – Medializovaný prípad rómskeho dievčaťa, ktoré nechceli pustiť v kostole v Trnave do spoločnej lavice k ostatným deťom na prvom svätom prijímaní, rieši Národná kriminálna agentúra (NAKA).

Oznámila to v pondelok polícia na svojom profile na sociálnej sieti.

MALÚ RÓMKU NECHCELI PUSTIŤ V KOSTOLE K OSTATNÝM DEŤOM, PRÍPAD RIEŠI NAKAMedializovaný prípad rómskeho dievčaťa, ktoré…

Zveřejnil(a) Polícia Slovenskej republiky dne Pondělí 27. května 2019

TASR v sobotu (25.5.) informovala, že niektorí rodičia detí si neželali, aby rómske dievča sedelo v Bazilike sv. Mikuláša v Trnave počas obradu v lavici s ostatnými deťmi. Zasadací poriadok bol pripravený podľa toho, rodičia dostali aj ponuku, aby dievča absolvovalo obrad individuálne.

Prijímanie v sobotu v bazilike absolvoval aj syn predsedu Trnavského samosprávneho kraja Jozefa Viskupiča. Ten sa o probléme dozvedel až vchádzajúc do baziliky. Kontaktoval kaplána a povedal mu, že „preňho je takýto príklad segregácie neprípustný“ a bol by rád, keby kaplán súhlasil s tým, že dievča bude sedieť spolu s jej rovesníčkami. Nakoniec sa tak stalo.

Máte tip? napíšte nám mailom

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií