fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Rozchod cez sms-ku? TAKTO ublížite v neľahkej situácii partnerovi čo najmenej

Rozchody vždy bolia. Či už pre ženu, či pre muža. Verdikt v znení “je koniec” sa vo väčšine prípadoch nepočúva, ale ani nevyslovuje jednoducho. Mnohí preto radšej zvolia možnosť rozchodu cez sms-ku. Existuje spôsob, ako tomu druhému ublížiť čo najmenej?

Pre menej bolestivý rozchod existuje niekoľko overených spôsobov. I keď každý vzťah je iný a záležitosti týkajúce sa srdca sú často nepredvídateľné, tieto rady vám pomôžu k tomu, aby vás budúci expartner neznenávidel.

Triky pre jednoduchší rozchod formou sms-ky

Portál Bumble.com informuje, že keď sa chystáte mu/jej napísať, začnite príjemným pozdravom a komplimentom. Je vhodné nepoužívať žiadne výkričníky alebo smajlíky, pretože on/ona o rozchode ešte netuší a môže to mať nepríjemné následky. Za oslovením je vhodné dať čiarku. Príkladom je veta typu: Ahoj, Michal.

Následne je nutné už rovno prejsť k jadru veci a uviesť dôvod rozchodu. Nemusíte hneď povedať úplnú pravdu, stačí ak dôvod jemne naznačíte. Napríklad, že už to necítite tak ako doteraz alebo, že predsa len si myslíte, že bude lepšie, keď zostanete kamaráti. Dôvodom môžu byť nenaplnené city, potreba odcestovať a podobne. V každej situácii ale platí, že úprimnosť je na prvom mieste. Nie je ale vhodné rozoberať rozchod donekonečna.

rozchod cez smsku

Konečný text by následne mohol vyzerať približne takto: Ahoj, Michal. Napriek tomu, že každý človek má chyby, myslím si, že si úplne skvelý. Isté obdobie už ale cítim, že sme si svoju vzťahovú rolu naplnili. Premýšľala som nad tým a myslím, že bude lepšie, keď každý pôjde svojou vlastnou cestou.  I keď sa rozídeme, stále ťa budem mať rada.

Záleží aj, ako dlho ste vo vzťahu boli. Je iné, keď s niekým chodíte týždeň. Rozchod po niekoľkých rokoch je pravdepodobne náročnejší a to hlavne z dôvodu, že ste mali nejaké spoločné záväzky. Napríklad hypotéku, majetok a deti. Nanešťastie v súčasnosti existuje mnoho nekompletných rodín, avšak rozchod je niekedy jediným možným riešením ako oslobodiť seba, aj svojich blízkych. Rozchod formou sms-ky nie je vždy zlý nápad, treba len nájsť tie najvhodnejšie slová.

 

Nahrávam...

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií