fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Rusi míňajú zásoby munície neudržateľným tempom, najviac im chýbajú presné zbrane

Medzinárodné sankcie a kontroly exportu uvalené na Rusko odhaľujú jeho nedostatky v oblasti technológií.

Máte tip? napíšte nám mailom

18.10.2022 (Webnoviny.sk) – Rusko spotrebúva svoje zásoby munície „neudržateľným tempom”. Tvrdí to popredná predstaviteľka amerických tajných služieb Avril Hainesová.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine

Riaditeľka americkej národnej rozviedky v pondelok večer povedala, že ruské sily čelia veľkému nedostatku dodávok, predovšetkým presných zbraní, ako sú riadené strely.

Moskva je podľa nej nútená obrátiť sa so žiadosťou o pomoc so zásobovaním na krajiny ako Irán a Severná Kórea, keďže potrebuje doplniť vybavenie vrátane dronov, delostreleckých granátov a rakiet.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine (fotografie)

Hainesová tvrdí, že medzinárodné sankcie a kontroly exportu uvalené na Rusko odhaľujú jeho nedostatky v oblasti technológií.

Viac k témam: rusko-ukrajinský konflikt
Zdroj: Webnoviny.sk – Rusi míňajú zásoby munície neudržateľným tempom, najviac im chýbajú presné zbrane © SITA Všetky práva vyhradené.

Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií