fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Rusi sa na Ukrajine trápia so zastaralou technikou, v priamom prenose svetu ukazujú vojenskú prehliadku vrakov

Britské ministerstvo obrany tvrdí, že Moskva mobilizuje 50-ročné tanky T-62 na posilnenie Južného zoskupenia síl.

Máte tip? napíšte nám mailom

27.5.2022 (Webnoviny.sk) – Britské ministerstvo obrany predpokladá, že Rusko používa pri snahe okupovať územia na juhu Ukrajiny 50-ročné tanky. Vo svojej správe o situácii na Ukrajine rezort uvádza, že Moskva mobilizuje tanky T-62 na posilnenie Južného zoskupenia síl.

Viac o téme: Rusko-ukrajinský konflikt

Predpokladá sa, že tieto vozidlá sú „obzvlášť citlivé na protitankové zbrane“. Zároveň ukazujú nedostatok „moderného, bojaschopného vybavenia“, informuje podľa spravodajského portálu BBC ministerstvo.

Ruské sily podľa britského rezortu obrany pokračujú v úsilí o obkľúčenie Sjevjerodonecka a Lysyčanska. Nedávno sa im podarilo obsadiť niekoľko obcí severovýchodne od Popasnej, ale ukrajinský vzdor bráni Moskve získať plnú kontrolu.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine (fotografie)

Viac k témam: rusko-ukrajinský konflikt, Vojenská technika
Zdroj: Webnoviny.sk – Rusi sa na Ukrajine trápia so zastaralou technikou, v priamom prenose svetu ukazujú vojenskú prehliadku vrakov © SITA Všetky práva vyhradené.

Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií