fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Rusi sa snažia zastaviť postup ukrajinskej armády, vyhodili do vzduchu ďalší most v Luhanskej oblasti (foto)

Podľa gubernátora oblasti Serhija Hajdaja sa ruské sily obávajú, že Ukrajinci sú veľmi blízko.

Máte tip? napíšte nám mailom

30.10.2022 (Webnoviny.sk) – Ruskí vojaci vyhodili do vzduchu most cez rieku Krasna v Luhanskej oblasti na východe Ukrajiny, čo sa považuje za jasnú snahu o zastavenie ukrajinskej armády. Gubernátor Luhanskej oblasti Serhij Hajdaj uviedol, že ruské sily sa obávajú, že Ukrajinci sú veľmi blízko, keďže protiofenzíva v oblasti pokračuje.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine

⚡️Governor: Russian troops blow up bridge over Krasna River in Luhansk Oblast.
According to Luhansk Oblast Governor Serhii Haidai, the Russian forces are “afraid” that Ukrainian forces “are very close,” as Ukraine’s counteroffensive in the region continues.

📷Serhii Haidai pic.twitter.com/j4fNRQtFYY

— The Kyiv Independent (@KyivIndependent) October 30, 2022

Ruskí vojaci údajne do vzduchu v sobotu vyhodili aj most neďaleko mesta Kremnina. Ukrajinská armáda v Luhanskej oblasti postupuje smerom k Rusmi okupovaným mestám Svatove a Kremnina.

V sobotu ukrajinské úrady uviedli, že cestu medzi týmito mestami z prevažnej časti dostali pod svoju kontrolu. Informuje o tom portál news.sky.com.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine (fotografie)

Viac k témam: rusko-ukrajinský konflikt, vojenská invázia
Zdroj: Webnoviny.sk – Rusi sa snažia zastaviť postup ukrajinskej armády, vyhodili do vzduchu ďalší most v Luhanskej oblasti (foto) © SITA Všetky práva vyhradené.

Prečítajte si tiež:
Druhá bitka o Ukrajinu začne už čoskoro, Rusi sa preskupujú pri Charkove a chystajú masívny útok
Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií