fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Rusi spustili mínometnú paľbu na Zaporožskú jadrovú elektráreň, zasiahli aj obytné štvrte v meste Enerhodar

Ruské ministerstvo obrany v reakcii vyhlásilo, že na brehu Kachovskej priehrady tri kilometre severovýchodne od elektrárne sa vo štvrtok ráno vylodili dve ukrajinské sabotážne skupiny, ktorým zatarasili cestu ruskí vojaci.

Máte tip? napíšte nám mailom

1.9.2022 (Webnoviny.sk) –
aktualizované 1. septembra 10:49

Ukrajinské mesto Enerhodar, ktoré je satelitným mestom Zaporožskej jadrovej elektrárne, sa vo štvrtok podľa ukrajinskej firmy Enerhoatom prevádzkujúcej elektráreň stalo terčom paľby ruských okupačných síl.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine

Skupina ruských útočných vrtuľníkov operovala nad mestom a zasiahla obytné štvrti. Bezprostredné okolie elektrárne a jadrových reaktorov bolo podľa Enerhoatomu terčom mínometného útoku.

Ruské ministerstvo obrany vyhlásilo, že na brehu Kachovskej priehrady tri kilometre severovýchodne od elektrárne sa vo štvrtok ráno vylodili dve ukrajinské sabotážne skupiny.

Podľa rezortu sa tam na siedmich člnoch dopravilo 60 ľudí, ale cestu im zablokovali ruskí vojaci strážiaci jadrovú elektráreň. Podľa ruského ministerstva obrany prebieha ničenie sabotážnej skupiny s nasadením vrtuľníkov. Informuje o tom The Guardian, ktorý ale dodáva, že tvrdenia oboch strán neboli nezávislé potvrdené.

Viac k témam: bombardovanie, rusko-ukrajinský konflikt, Záporožie
Zdroj: Webnoviny.sk – Rusi spustili mínometnú paľbu na Zaporožskú jadrovú elektráreň, zasiahli aj obytné štvrte v meste Enerhodar © SITA Všetky práva vyhradené.

Prečítajte si tiež:
Prezident Zelenskyj oznámil, že Ukrajina žiada o urýchlené členstvo v NATO
Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií